Wysokiej jakości, trójkątne i kwadratowe żagle słoneczne HPDE, akcesoria - Żagielprzeciwsloneczny.pl

Mieć pytanie? Skontaktuj się z nami! info@zagielprzeciwsloneczny.pl

 

Blog

Rady związane z montażem

Rady związane z montażem

Mili Państwo!

Ten artykuł i kilka przemyśleń polecam naszym klientom majsterkowiczom, o technicznym zmyśle, jako pomoc.

Przed zamontowaniem żagla przeciwsłonecznego w każdym razie najpierw warto zakupić żagiel. Dopiero potem zalecamy stawianie kolumny, ponieważ podczas napinania bardzo ważne jest, aby mieściły się one w dwusiecznych kątów wybranego żagla czworobocznego lub trójkątnego. Jeśli się to nie uda, to przynajmniej jedna strona żagla nie będzie idealnie napięta.  

Nominalne wymiary żagla przeciwsłonecznego to największy rozmiar pierścieni wszytych w jego rogi. Biorąc to za podstawę przy planowaniu oraz wymagania przestrzenne elementów mocujących, należy poszukać odpowiedniego miejsca na żagiel. – W przypadku małych żagli na elementy mocujące należy doliczyć minimum 13 cm w celu wstępnego, ręcznego naciągnięcia. W takich przypadkach nie ma już możliwości naciągnięcia go dalej, a przy założeniu napinacza minimum 35 cm, przy czym można zamocować go w dużo bardziej odległym punkcie! Wymiary są mierzone na zewnętrznym przedłużeniu DWUSIECZNEJ KĄTA! (przedłużenie 13 cm dwusiecznej kąta = 10 cm z obu stron!) Nie wolno planować każdego rogu z drutem 13 cm lub ze zbyt długim drutem! W jednym przypadku ponowne naprężenie nie będzie możliwe, w drugim przypadku w czasie wiatru będzie zbyt duży odchył! Należy pamiętać, aby szukać bardzo mocnego punktu mocowania! Nasze produkty do napinania można znaleźć w menu akcesoriów.

Bardzo często klienci zwykli mocować żagle do ściany domu. Nie ma z tym żadnego problemu. W tym przypadku może wystąpić tylko taki problem, że z powodu rygorystycznych wymogów energetycznych na ścianie domu może znajdować się 15, a nawet 20 cm izolacja. W tym przypadku warto wbić w ścianę hak z oczkiem wrzeciona o długości co najmniej 30 centymetrów.

Jeśli z pomysłowością i wizją przestrzenną znaleźliśmy punkty odpowiednie dla wyimaginowanego żagla, możemy go ustawić np. z liną mocującą, mocujemy żagiel przeciwsłoneczny. Jeśli jest taka potrzeba, zgodnie z istniejącymi punktami wyznaczamy, a następnie instalujemy dalsze punkty, kolumny do mocowania. Kiedy kolumny są już stabilne, mocujemy do nich rogi żagla przeciwsłonecznego, a następnie sprawdzając, naciągamy żagiel na jego miejsce. Kiedy wszystkie elementy są już na miejscu, wymieniamy liny mocujące na metalowe elementy łączące!

W przypadku większej ilości żagli należy liczyć się ze „szczelinami między nimi” i w przypadku nakładania się na siebie należy zwrócić uwagę na wymaganą odległość (słońce, przecieranie, zużycie). Jeśli nie ma możliwości zamocowania rogów żagla, należy je bezpiecznie połączyć karabinkiem.  

Do zamówionego żagla można również zamówić elementy mocujące. Są one sporządzone z nierdzerwnego INOX-u. Na róg należy przeznaczyć około 15 PLN na mocowanie.  

Żagle należy napiąć z większą siłą niż siła tkwiąca w ludzkich dłoniach, która wzrasta proporcjonalnie do rozmiaru żagla. Najmniejsze żagle też się rozciągają, ich boki prostują się przynajmniej o 10 cm. Tak więc, mimo że żagle są po prostu rozwieszone i zapewniony jest przez nie odpowiedni cień, nie dają oczekiwanych efektów estetycznych. Do napinania należy używać napinacza linki dostępnego w pakiecie mocującym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką oferta w naszym sklepie internetowym.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

Czekamy na Państwa zamówienia.