Warunki zakupu
www.zagielprzeciwsloneczny.pl - obowiązuje od 2024-02-15
Preambulum
Witamy na naszej stronie! Dziękujemy za wybranie nas do zakupu! Niniejsze OWH sklepu internetowego zostało utworzone przy użyciu generatora OWH przyjaznego konsumentom.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących niniejszego Regulaminu, korzystania ze strony internetowej, produktów, procedury zakupu lub chęci omówienia z nami konkretnych potrzeb, prosimy o kontakt przy użyciu podanych danych kontaktowych.
Nadruk: dane usługodawcy (sprzedawcy, firmy)
Nazwa: Laczi Dániel E.V.
Biuro: 4431 Nyíregyháza, Sikló köz 8.
Adres do korespondencji: 4431 Nyíregyháza, Sikló köz 8 Organ rejestrujący: Nemzeti Adó- és Vámhivatal Numer rejestru: 56705746
Numer podatkowy: 58076479-1-35
Przedstawiciel: Dániel Laczi
Numer telefonu: +36701641155
E-mail: info@zagielprzeciwsloneczny.pl
Strona internetowa: https://www.zagielprzeciwsloneczny.pl
Bankszámlaszám: 10918001-00000123-18260007
Dodatkowy numer rachunku bankowego: 9678 8789 9061 IBAN: HU15109180010000012318260007 Dodatkowy IBAN: BE62 9678 8789 9061
Szczegóły dotyczące dostawcy usług hostingowych
Nazwa: UNAS Online Ltd.
Siedziba: 9400 Sopron, Kőszegi út 14 Kontakt: unas@unas.hu Strona internetowa: unas.hu
Koncepcje
Towary: towary oferowane do sprzedaży w Witrynie:
rzeczowy majątek ruchomy, w tym woda, gaz i energia elektryczna w pojemnikach, butlach lub innych ograniczonych ilościach lub pojemnościach, oraz
towar ruchomy, który zawiera treści cyfrowe lub usługę cyfrową lub jest z nimi połączony w taki sposób, że w przypadku braku danych treści cyfrowych lub usługi cyfrowej towar ten nie byłby w stanie spełniać swoich funkcji (zwany dalej "towarem zawierającym elementy cyfrowe")
Towary zawierające elementy cyfrowe: rzeczy ruchome, które zawierają treści cyfrowe lub usługę cyfrową lub są z nimi połączone w taki sposób, że w przypadku braku danych treści cyfrowych lub usługi cyfrowej towary te nie byłyby w stanie spełniać swoich funkcji.
Treści cyfrowe: dane wytworzone lub dostarczone w formie cyfrowej
Strony: sprzedający i kupujący wspólnie
Konsument: osoba fizyczna działająca w celach innych niż jej własny zawód i działalność gospodarcza, która kupuje, zamawia, otrzymuje, używa, wykorzystuje lub jest adresatem informacji handlowej lub oferty dotyczącej towarów. Do celów przepisów dotyczących organów pojednawczych - z wyjątkiem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE - konsumentem jest, oprócz wyżej wymienionych, osoba fizyczna, która, działając w celach niezwiązanych z jej własnym zawodem i działalnością gospodarczą, jest organizacją cywilną, osobą wyznaniową, kondominium, spółdzielnią mieszkaniową, podmiotem prawa cywilnego, osobą fizyczną, która kupuje, zamawia, otrzymuje, wykorzystuje lub jest adresatem informacji handlowych lub ofert dotyczących towarów. Do celów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/302 z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie działań przeciwko nieuzasadnionym ograniczeniom terytorialnym ze względu na przynależność państwową, miejsce zamieszkania lub pobytu nabywcy oraz innym formom dyskryminacji ze względu na treść oraz innym przyczynom dyskryminacji na rynku wewnętrznym oraz w sprawie zmiany rozporządzeń (WE) nr 2006/2004 i (UE) 2017/2394 oraz dyrektywy 2009/22/WE ("rozporządzenie (UE) 2018/302"), konsumentem jest, oprócz wyżej wymienionych, przedsiębiorstwo będące nabywcą w rozumieniu rozporządzenia (UE) 2018/302.
Umowa konsumencka: umowa, w której jedna ze stron jest konsumentem
Funkcjonalność: zdolność towaru, treści cyfrowych lub usługi cyfrowej zawierającej elementy cyfrowe do wykonywania funkcji, do których są przeznaczone.
Producent: producent Towarów lub, w przypadku Towarów importowanych, importer, który importuje Towary do Unii Europejskiej, oraz każda osoba, która twierdzi, że jest producentem, używając nazwy, znaku towarowego lub innego znaku wyróżniającego Towary.
Interoperacyjność: zdolność towaru, treści cyfrowej lub usługi cyfrowej zawierającej elementy cyfrowe do współpracy ze sprzętem i oprogramowaniem, które różni się od tego, z którym ten sam rodzaj towaru, treści cyfrowej lub usługi cyfrowej jest zwykle używany.
Kompatybilność: zdolność towaru, treści cyfrowej lub usługi cyfrowej zawierającej elementy cyfrowe do współpracy ze sprzętem lub oprogramowaniem, z którym ten sam rodzaj towaru, treści cyfrowej lub usługi cyfrowej jest powszechnie używany, bez konieczności modyfikacji.
Strona internetowa: ta strona internetowa, która jest używana do zawarcia umowy
Umowa: Umowa sprzedaży pomiędzy Sprzedającym a Kupującym z wykorzystaniem Strony Internetowej i poczty elektronicznej.
Trwały nośnik: każde urządzenie, które umożliwia konsumentowi lub przedsiębiorstwu przechowywanie danych skierowanych do niego osobiście w sposób, który jest dostępny w przyszłości, przez odpowiedni okres dla celów, dla których dane były przeznaczone, oraz wyświetlanie przechowywanych danych w niezmienionej formie.
Urządzenie do porozumiewania się stron na odległość: urządzenie umożliwiające stronom złożenie oświadczenia umownego pod ich nieobecność w celu zawarcia umowy. Środki takie obejmują w szczególności zaadresowane lub niezaadresowane materiały drukowane, standardowe listy, ogłoszenia publikowane w prasie wraz z formularzami zamówień, katalogi, telefony, faksy i urządzenia dostępu do Internetu.
Umowa zawarta na odległość: umowa konsumencka zawarta bez jednoczesnej fizycznej obecności stron w kontekście systemu sprzedaży na odległość zorganizowanego w celu dostarczania towarów lub świadczenia usług objętych umową, w której strony korzystają ze środków porozumiewania się na odległość wyłącznie w celu zawarcia umowy.
Biznes: osoba działająca w ramach swojego zawodu, samozatrudnienia lub biznesu.
Kupujący/Kupujący: osoba, która zawiera umowę poprzez złożenie oferty zakupu za pośrednictwem Witryny.
Standstill: w przypadku umów zawieranych pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą (dalej: umowa konsumencka), Kodeks cywilny,
- gwarancję wykonania umowy, którą przedsiębiorstwo dobrowolnie przyjmuje w celu należytego wykonania umowy, oprócz swojego ustawowego obowiązku lub w przypadku jego braku, oraz
- obowiązkowa gwarancja prawna
Cena Zakupu: wynagrodzenie należne za Towary i dostarczenie treści cyfrowych.
Odpowiednie prawodawstwo
Umowa podlega przepisom prawa węgierskiego, a w szczególności następującym przepisom prawa:
Ustawa CLV z 1997 r. o ochronie konsumentów
Ustawa CVIII z 2001 r. o niektórych aspektach usług handlu elektronicznego i usług społeczeństwa informacyjnego
Ustawa V z 2013 r. w sprawie kodeksu cywilnego
Dekret rządowy 151/2003 (IX.22.) w sprawie obowiązkowej gwarancji na dobra konsumpcyjne trwałego użytku
Dekret rządowy 45/2014 (II.26.) w sprawie szczegółowych zasad umów między konsumentami a przedsiębiorcami
19/2014 (IV.29.) NGM Dekret w sprawie zasad proceduralnych rozpatrywania roszczeń z tytułu rękojmi i gwarancji na towary sprzedane na podstawie umowy między konsumentem a przedsiębiorcą
Ustawa LXXVI z 1999 r. o prawie autorskim
Ustawa CXII z 2011 r. o prawie do samostanowienia informacyjnego i wolności informacji
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2018/302 z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie zwalczania nieuzasadnionych ograniczeń terytorialnych i innych form dyskryminacji ze względu na przynależność państwową, miejsce zamieszkania lub miejsce pobytu nabywcy na rynku wewnętrznym oraz w sprawie zmiany rozporządzeń (WE) nr 2006/2004 i (UE) 2017/2394 oraz dyrektywy 2009/22/WE
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory w Polsce
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia rozporządzenia (WE) nr 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
Dekret rządowy nr 373/2021 (VI. 30.) w sprawie szczegółowych zasad umów między konsumentami a przedsiębiorcami dotyczących sprzedaży towarów, dostarczania treści cyfrowych i świadczenia usług cyfrowych
Zakres OWU, przyjęcie
Treść umowy zawartej między nami podlega niniejszym Ogólnym Warunkom Handlowym (zwanym dalej "OWH"), w uzupełnieniu do przepisów obowiązującego prawa. W związku z tym niniejsze Ogólne Warunki zawierają prawa i obowiązki między użytkownikiem a nami, warunki umowy, terminy wykonania, warunki dostawy i płatności, zasady odpowiedzialności oraz warunki korzystania z prawa do odstąpienia od umowy.
Informacje techniczne niezbędne do korzystania z Witryny, które nie są zawarte w niniejszych OWH, są dostarczane przez inne informacje dostępne w Witrynie.
Przed sfinalizowaniem zamówienia należy zapoznać się z postanowieniami niniejszych OWH.
Język umowy, forma umowy
Językiem umów objętych niniejszymi OWH jest język węgierski.
Umowy objęte niniejszymi OWU nie są umowami pisemnymi i nie są rejestrowane przez Sprzedawcę.
Konto elektroniczne
Nasza firma korzysta z fakturowania elektronicznego zgodnie z art. 175 ustawy CXXVII z 2007 r. Użytkownik akceptuje niniejsze OWH
użytkownik wyraża zgodę na korzystanie z fakturowania elektronicznego.
Ceny
Ceny podane są w HUF i zawierają 20% podatku VAT. Nie można wykluczyć możliwości zmiany cen przez Sprzedającego ze względów polityki handlowej. Zmiana cen nie dotyczy umów już zawartych. Jeśli Sprzedający podał cenę nieprawidłowo, a Sprzedający otrzymał zamówienie, ale nie doszło jeszcze do zawarcia umowy między stronami, Sprzedający postąpi zgodnie z klauzulą "Procedura w przypadku nieprawidłowej ceny" OWH.
Procedura w przypadku nieprawidłowej ceny
Uważa się to za oczywiste zawyżenie ceny:
Cena 0 Ft,
cena obniżona o rabat, ale nieprawidłowo wskazująca rabat (np. cena 500 HUF za przedmiot o wartości 1000 HUF z 20% rabatem).
W przypadku błędnego wskazania ceny Sprzedawca oferuje możliwość zakupu Towaru po cenie rzeczywistej, posiadając taką informację Klient może podjąć decyzję o zamówieniu Towaru po cenie rzeczywistej lub o anulowaniu zamówienia bez żadnych negatywnych konsekwencji prawnych.
Reklamacje i dochodzenie roszczeń
Konsument może złożyć roszczenie z tytułu rękojmi lub reklamację dotyczącą Towarów lub zachowania, działania lub zaniechania Sprzedawcy, korzystając z następujących danych kontaktowych i metod:
Pisząc na następującą stronę internetową: https://www.zagielprzeciwsloneczny.pl Pisząc na następujący adres e-mail: info@zagielprzeciwsloneczny.pl
Pisemnie pocztą: 4431 Nyíregyháza, Sikló köz 8.
Osobiście, telefonicznie pod numerem +36701641155
Konsument może przekazać przedsiębiorstwu, ustnie lub na piśmie, skargę dotyczącą postępowania, działania lub zaniechania przedsiębiorstwa lub osoby działającej w interesie przedsiębiorstwa lub w jego imieniu, bezpośrednio związaną z marketingiem lub sprzedażą towarów konsumentom.
Przedsiębiorstwo musi niezwłocznie zbadać ustną skargę i w razie potrzeby ją naprawić. Jeśli konsument nie zgadza się z rozpatrzeniem skargi lub jeśli nie jest możliwe natychmiastowe rozpatrzenie skargi, przedsiębiorstwo musi niezwłocznie sporządzić protokół skargi i swoje stanowisko w tej sprawie oraz, w przypadku skargi ustnej złożonej osobiście, przekazać kopię protokołu konsumentowi na miejscu. W przypadku skargi ustnej przekazanej telefonicznie lub za pośrednictwem innych usług łączności elektronicznej, konsument otrzymuje merytoryczną odpowiedź najpóźniej w ciągu 30 dni, zgodnie z przepisami mającymi zastosowanie do odpowiedzi na skargę pisemną. Pod innymi względami konsument postępuje z pisemną skargą w następujący sposób.
O ile bezpośrednio obowiązujący akt prawny Unii Europejskiej nie stanowi inaczej, przedsiębiorstwo musi odpowiedzieć na pisemną skargę na piśmie w ciągu trzydziestu dni od jej otrzymania w sposób, który można uzasadnić merytorycznie i podjąć kroki w celu przekazania skargi. Jeśli skarga zostanie odrzucona, przedsiębiorstwo musi poinformować konsumenta na piśmie o organie lub organie pojednawczym, do którego można złożyć skargę, w zależności od jej charakteru. Informacja musi również zawierać lokalizację, dane kontaktowe telefoniczne i internetowe oraz adres pocztowy właściwego organu lub organu pojednawczego w miejscu zamieszkania lub pobytu konsumenta. Informacje powinny również obejmować, czy przedsiębiorstwo złożyło ogólne oświadczenie o przyjęciu decyzji zespołu pojednawczego.
Jeśli jakikolwiek spór konsumencki między Sprzedawcą a konsumentem nie zostanie rozwiązany w drodze negocjacji, konsumentowi przysługują następujące opcje egzekwowania prawa:
Procedura ochrony konsumentów
Możesz złożyć skargę do organów ochrony konsumentów. Jeśli konsument dostrzeże naruszenie swoich praw konsumenckich, ma prawo złożyć skargę do organu ochrony konsumentów w swoim miejscu zamieszkania. Po rozpatrzeniu skargi organ podejmie decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie ochrony konsumentów. Organami ochrony konsumentów pierwszego szczebla są urzędy rządowe w stolicy i hrabstwie miejsca zamieszkania konsumenta, których listę można znaleźć pod adresem: http://www.kormanyhivatalok.hu/.
Postępowanie sądowe
Klient jest uprawniony do dochodzenia swoich roszczeń wynikających ze sporu konsumenckiego przed sądem w postępowaniu cywilnym zgodnie z przepisami ustawy V z 2013 r. o kodeksie cywilnym i ustawy CXXX z 2016 r. o kodeksie postępowania cywilnego.
Procedura organu pojednawczego
Jeśli skarga konsumenta zostanie odrzucona, ma on prawo złożyć skargę do właściwego organu pojednawczego w miejscu zamieszkania lub pobytu lub do organu pojednawczego wskazanego we wniosku. Aby rozpocząć procedurę organu pojednawczego, konsument musi spróbować rozstrzygnąć spór bezpośrednio z danym przedsiębiorstwem.
O ile konsument nie zażąda osobistego przesłuchania, zespół pojednawczy przeprowadza przesłuchanie online, bez osobistej obecności konsumenta, za pomocą urządzenia elektronicznego zapewniającego jednoczesną transmisję audio i wideo (zwaną dalej "przesłuchaniem online").
Firma ma obowiązek współpracować w ramach procedury pojednawczej i w tym kontekście jesteśmy zobowiązani do przesłania naszej odpowiedzi do organu pojednawczego w terminie wyznaczonym przez organ pojednawczy. Z wyłączeniem stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE, przedsiębiorca musi zapewnić udział w rozprawie osoby upoważnionej do negocjowania ugody. Przedstawiciel przedsiębiorstwa upoważniony do zawarcia ugody musi uczestniczyć w rozprawie online. Jeśli konsument zażąda osobistej rozmowy, przedstawiciel przedsiębiorstwa upoważniony do negocjowania ugody musi uczestniczyć w rozmowie przynajmniej online.
Więcej informacji na temat komisji pojednawczych można znaleźć tutaj: https://www.bekeltetes.hu
Dane kontaktowe każdej z regionalnych komisji pojednawczych:
Budapeszteńska Rada Pojednawcza Siedziba: Budapeszt Zakres kompetencji: Budapeszt
Dostępność:
Adres: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. 111 Adres pocztowy.
Numer telefonu: 06-1-488-2131
E-mail: bekelteto.testulet@bkik.hu Strona internetowa: bekeltet.bkik.hu
Rada pojednawcza okręgu Baranya
Siedziba: Pecz
Obszar jurysdykcji: powiat Baranya, powiat Somogy, powiat Tolna
Dostępność:
Adres: 7625 Pecz, Majorossy I. u. 36. Numer telefonu: 06-72-507-154
E-mail: info@baranyabekeltetes.hu Strona internetowa: baranyabekeltetes.hu
Okręgowa Rada Arbitrażowa Borsod-Abaúj-Zemplén
Siedziba: Miszkolc
Obszar jurysdykcji: powiat Borsod-Abaúj-Zemplén, powiat Heves, powiat Nógrád
Dostępność:
Adres: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Numer telefonu: 06-46-501-090 E-mail: bekeltetes@bokik.hu
Strona internetowa: bekeltetes.borsodmegye.hu
Rada Arbitrażowa Okręgu Csongrád-Csanád
Lokalizacja: Szeged
Obszar jurysdykcji: okręg Békés, okręg Bács-Kiskun, okręg Csongrád-Csanád
Dostępność:
Adres: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12 Telefon: 06-62-554-250/118 E-mail: bekelteto.testulet@cskik.hu Strona internetowa: bekeltetes-csongrad.hu
Rada pojednawcza okręgu Fejér
Lokalizacja: Székesfehérvár
Obszar jurysdykcji: powiat Fejér, powiat Komárom-Esztergom, powiat Veszprém
Dostępność:
Adres: 8000 Székesfehérvár, Hosszúsétatér 4-6. Telefonszám:06-22-510-310
E-mail: bekeltetes@fmkik.hu Strona internetowa: www.bekeltetesfejer.hu
Rada Arbitrażowa okręgu Győr-Moson-Sopron
Siedziba: Győr
Obszar właściwości: powiat Győr-Moson-Sopron, powiat Vas, powiat Zala
Dostępność:
Adres: 9021 Győr, Szent István út 10/a. Numer telefonu: 06-96-520-217
E-mail: bekeltetotestulet@gymskik.hu Strona internetowa: bekeltetesgyor.hu
Rada Arbitrażowa Okręgu Hajdú-Bihar
Lokalizacja: Debreczyn
Obszar właściwości: komitat Jász-Nagykun-Szolnok, komitat Hajdú-Bihar, komitat Szabolcs-Szatmár-Bereg.
Dostępność:
Adres: 4025 Debreczyn, Vörösmarty u. 13-15.
Telefon: 06-52-500-710 E-mail: bekelteto@hbkik.hu Strona internetowa: hbmbekeltetes.hu
Rada pojednawcza okręgu Pest
Lokalizacja: Budapeszt
Obszar kompetencji: Pest County
Dostępność:
Adres: 1055 Budapeszt, Balassi Bálint u. 25. IV/2. Numer telefonu: 06-1-792-7881
E-mail: pmbekelteto@pmkik.hu Strona internetowa: complainrendezes.hu
Procedura organu pojednawczego dla osób niebędących konsumentami
Zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów, konsumentem w kontekście postępowania przed komisją pojednawczą jest organizacja cywilna, wyznaniowa osoba prawna, kondominium, spółdzielnia mieszkaniowa działająca w celach wykraczających poza jej niezależny zawód i zakres działalności gospodarczej, która kupuje, zamawia, otrzymuje, używa, korzysta lub jest odbiorcą informacji handlowej lub oferty dotyczącej towarów.
Rada Pojednawcza jest uprawniona do weryfikacji i badania istnienia jakości konsumenckiej. Zasady procedury są regulowane przez zasady określone przez Radę Pojednawczą.
Internetowa platforma rozstrzygania sporów
Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową, na której konsumenci mogą rejestrować się w celu rozwiązywania sporów dotyczących zakupów online poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uniknięcie postępowania sądowego. Pozwoli to konsumentom na egzekwowanie swoich praw bez, na przykład, przeszkód związanych z odległością.
Jeśli chcesz złożyć skargę dotyczącą towaru lub usługi zakupionej online i niekoniecznie chcesz iść do sądu, możesz skorzystać z internetowego narzędzia do rozstrzygania sporów.
Na portalu użytkownik i przedsiębiorca, przeciwko któremu złożył skargę, mogą wspólnie wybrać organ rozstrzygający spory, który ma zająć się jego skargą.
Platforma internetowego rozstrzygania sporów jest dostępna tutaj: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show&lng=HU
Recenzje Consumer Friend
Informujemy Kupujących, że Sprzedawca korzysta na swojej Stronie Internetowej z systemu ocen Consumer Friend. System oceny nie pozwala na ocenę poszczególnych Towarów, ale Sprzedawcy (sklepu internetowego), a następujące środki techniczne mają na celu zapewnienie, że tylko faktyczni klienci mogą wystawić ocenę:
- system działa niezależnie od korzystającego z niego sklepu internetowego, w ten sposób, że ewaluator WIDGET jest otwierany po dokonaniu zakupu, a przesłane oceny są przechowywane przez Przyjaciela Konsumenta (JUTASA Sp. z o.o.) w jego własnym systemie.
- Jedynym sposobem wyrażenia opinii przez faktycznego klienta jest wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail podany Przyjacielowi Konsumenta po dokonaniu zakupu.
Sklep internetowy korzystający z systemu ocen nie ma technicznej możliwości usunięcia ocen lub recenzji.
W rezultacie system zawiera tylko oceny i recenzje od prawdziwych klientów i nie rozróżnia pozytywnych i negatywnych recenzji, ale wyświetla je jednakowo.
Częściowa nieważność, kodeks postępowania
Jeśli klauzula OWU jest prawnie nieważna lub nieskuteczna, pozostałe klauzule umowy pozostają w mocy, a przepisy obowiązującego prawa mają zastosowanie w miejsce nieważnej lub wadliwej części.
Sprzedawca nie posiada kodeksu postępowania zgodnie z ustawą o nieuczciwych praktykach handlowych.
Informacje na temat działania towarów zawierających baterie cyfrowe i technicznych środków ochrony, które należy zastosować
Dostępność serwerów dostarczających dane wyświetlane na stronie wynosi ponad 99,9% rocznie. Regularnie tworzone są kopie zapasowe całej zawartości danych, dzięki czemu w razie problemu możliwe jest przywrócenie oryginalnej zawartości danych. Dane wyświetlane w witrynie są przechowywane w bazach danych MSSQL i MySQL. Wrażliwe dane są przechowywane przy użyciu szyfrowania o odpowiedniej sile i szyfrowane przy użyciu wsparcia sprzętowego wbudowanego w procesor.
Informacje na temat istotnych cech Towarów
Na stronie internetowej informacje o istotnych cechach Towarów dostępnych do zakupu są podane w opisach każdego Towaru.
Korekta błędów przy wprowadzaniu danych - Odpowiedzialność za dokładność dostarczonych danych
W trakcie procesu składania zamówienia użytkownik zawsze ma możliwość modyfikacji wprowadzonych danych przed sfinalizowaniem zamówienia (kliknięcie przycisku wstecz w przeglądarce spowoduje otwarcie poprzedniej strony, dzięki czemu można poprawić dane, nawet jeśli użytkownik przeszedł już do następnej strony). Należy pamiętać, że użytkownik jest odpowiedzialny za zapewnienie dokładności wprowadzonych danych, ponieważ towary zostaną zafakturowane i dostarczone na podstawie wprowadzonych danych. Należy pamiętać, że nieprawidłowo wprowadzony adres e-mail lub zajęte miejsce w skrzynce pocztowej mogą spowodować niedostarczenie potwierdzenia i uniemożliwić zawarcie umowy. Jeśli Klient sfinalizował swoje zamówienie i odkryje błąd w podanych danych, musi jak najszybciej zainicjować modyfikację swojego zamówienia. Klient może powiadomić Sprzedawcę o modyfikacji błędnego zamówienia poprzez wysłanie wiadomości e-mail z adresu e-mail podanego przy składaniu zamówienia lub kontakt telefoniczny ze Sprzedawcą.
Korzystanie z witryny
Do dokonania zakupu nie jest wymagana rejestracja.
Witryna zapewnia użytkownikom prezentację produktów i możliwość składania zamówień online. Użytkownicy mogą przeglądać witrynę za pomocą menu. Produkty są posortowane według kategorii. Kategoria "Oferty specjalne" zawiera wszystkie produkty dostępne w sklepie. Dla każdego produktu oddzielnie wskazana jest data rozpoczęcia i data wygaśnięcia promocji lub data rozpoczęcia i do wyczerpania zapasów.
W menu Więcej za mniej znajdziesz produkty, dla których sklep oferuje rabat ilościowy przy zamówieniach obejmujących więcej niż jedną sztukę.
W sekcji Nowości można znaleźć nowe produkty dodane do oferty witryny. Kliknij nazwę kategorii, aby wyświetlić listę zainstalowanych w niej produktów. Jeśli wszystkie produkty z danej kategorii nie mieszczą się na jednej stronie, można je przewijać za pomocą numerów znajdujących się nad i pod produktami. Z listy produktów można przejść do szczegółowej strony produktu, klikając jego nazwę, gdzie można zapoznać się ze szczegółowymi funkcjami i ceną produktu, który chcesz zamówić.
Na stronie można wyszukiwać produkty według słów kluczowych. Wyniki produktów spełniające kryteria wyszukiwania są wyświetlane na liście, podobnie jak kategorie.
Wybrany produkt można dodać do koszyka, naciskając przycisk koszyka, a liczbę wymaganych pozycji można ustawić obok przycisku. Użytkownik może sprawdzić zawartość koszyka, wybierając pozycję menu koszyka. W tym miejscu można zmienić ilość zamawianego produktu lub usunąć pozycję. Przycisk Opróżnij koszyk może być również użyty do całkowitego opróżnienia koszyka.
Użytkownik może kontynuować proces zakupu, klikając przycisk Zamów. W drugim kroku możliwe jest zalogowanie się, rejestracja i zakup bez rejestracji. W przypadku rejestracji i zakupu bez rejestracji Użytkownik musi podać następujące informacje: adres e-mail, imię i nazwisko, numer telefonu, adres rozliczeniowy i adres dostawy, jeśli jest inny. Do rejestracji, oprócz powyższych informacji, wymagane jest hasło. Użytkownik zostanie poinformowany o pomyślnej rejestracji pocztą elektroniczną i na stronie internetowej. Użytkownik może zażądać anulowania rejestracji, wysyłając wiadomość e-mail do Usługodawcy, w którym to przypadku będzie musiał ponownie zarejestrować się w celu dokonania nowego zakupu.
Użytkownik jest odpowiedzialny za zachowanie poufności danych dostępowych. Użytkownik jest odpowiedzialny za aktualizację swoich danych i powiadomi Usługodawcę, jeśli dowie się, że jego dane zostały niewłaściwie wykorzystane przez osobę trzecią. W przypadku zapomnienia hasła można poprosić o nowe hasło na stronie internetowej na zarejestrowany adres e-mail. Jeśli Użytkownik wcześniej zarejestrował się w Serwisie, proces składania zamówienia może być kontynuowany poprzez wprowadzenie adresu e-mail i hasła.
Kolejnym krokiem w procesie składania zamówienia jest wybranie przez Użytkownika odpowiedniej dla niego metody płatności i dostawy. Strona podsumowująca pozwala użytkownikowi sprawdzić wszystkie podane wcześniej dane oraz produkty i ilości, które chce zamówić. W przypadku błędów we wprowadzaniu danych, użytkownik może poprawić wprowadzone dane, klikając ikonę ołówka.
Jeśli wszystko się zgadza, możesz sfinalizować zamówienie, klikając przycisk Prześlij zamówienie. Zostaniesz o tym poinformowany na stronie
na stronie internetowej lub w wiadomości e-mail z potwierdzeniem. Jeśli po potwierdzeniu zamówienia (np. w wiadomości e-mail z potwierdzeniem) użytkownik zauważy jakiekolwiek nieprawidłowe dane, musi niezwłocznie powiadomić o tym Usługodawcę, jednak nie później niż w ciągu 24 godzin. Niezależnie od zamiaru złożenia zamówienia, Użytkownik może zalogować się za pośrednictwem okna logowania klienta lub pozycji menu Logowanie. Po zalogowaniu pojawi się menu Zmień dane, w którym można zmienić dane wprowadzone podczas rejestracji, a także śledzić szczegóły i status zamówienia.
Finalizacja zamówienia (złożenie oferty)
Jeśli Użytkownik upewnił się, że zawartość koszyka odpowiada Towarowi, który chce zamówić, a jego dane są prawidłowe, może sfinalizować zamówienie, klikając przycisk "Zamówienie". Informacje podane na stronie internetowej nie stanowią oferty zawarcia umowy przez Sprzedawcę. W przypadku zamówień objętych niniejszymi OWH za Oferenta uważa się Użytkownika.
Klikając przycisk "Zamówienie", użytkownik wyraźnie potwierdza, że jego oferta zostanie uznana za złożoną, a jego oświadczenie będzie podlegać płatności w przypadku potwierdzenia przez Sprzedawcę zgodnie z niniejszymi OWH. Sprzedający niezwłocznie potwierdzi Kupującemu otrzymanie zamówienia drogą elektroniczną. Jeżeli Kupujący nie otrzyma tego potwierdzenia w rozsądnym terminie, w zależności od charakteru usługi, ale nie później niż 48 godzin po wysłaniu zamówienia Kupującego, Kupujący będzie zwolniony z obowiązku złożenia oferty lub zobowiązania umownego.
Przetwarzanie zamówienia, zawarcie umowy
Zamówienia są przetwarzane w dwóch etapach. Użytkownik może złożyć zamówienie w dowolnym momencie. W pierwszej kolejności otrzyma automatyczne potwierdzenie zamówienia, które jedynie odnotowuje fakt otrzymania zamówienia za pośrednictwem strony internetowej, ale potwierdzenie to nie stanowi przyjęcia oferty. Jeśli użytkownik zauważy, że powiadomienie e-mail z automatycznym potwierdzeniem zawiera nieprawidłowe informacje na jego temat (np. imię i nazwisko, adres dostawy, numer telefonu itp.), musi niezwłocznie powiadomić nas o tym pocztą elektroniczną, podając prawidłowe informacje. Jeśli użytkownik nie otrzyma automatycznej wiadomości e-mail z potwierdzeniem w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, prosimy o kontakt, ponieważ zamówienie mogło nie zostać odebrane z przyczyn technicznych.
Po wysłaniu oferty Sprzedawca potwierdzi ją drugą wiadomością e-mail. Umowa zostanie zawarta, gdy wiadomość e-mail z potwierdzeniem wysłana przez Sprzedawcę zostanie udostępniona w systemie pocztowym (drugie potwierdzenie, przyjęcie oferty).
Procedura stosowana w przypadku nieodebranych paczek
Jeżeli Klient nie odbierze zamówionych i dostarczonych Towarów i nie zawiadomi Sprzedawcy o zamiarze odstąpienia od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyn przewidzianych prawem, narusza umowę ze Sprzedawcą, na podstawie której jest zobowiązany do odbioru Towarów i tym samym przyjęcia świadczenia Sprzedawcy. W takim przypadku Sprzedający podejmie próbę ponownego dostarczenia Towarów, o ile można to uzgodnić z Kupującym, ale może dokonać ponownej dostawy pod warunkiem uiszczenia opłaty za dostawę. Jeśli ponowna dostawa nie powiedzie się lub nie może zostać uzgodniona z Kupującym, ponieważ Kupujący odmawia współpracy, Sprzedający będzie uprawniony do rozwiązania umowy z Kupującym ze skutkiem natychmiastowym z powodu naruszenia umowy i do żądania od Kupującego kosztów nieudanej dostawy i zwrotu jako kary. Strony zgadzają się na wykorzystanie poczty elektronicznej jako formy komunikacji używanej przez Kupującego w momencie składania zamówienia w celu rozwiązania umowy i zastrzegają, że datą wypowiedzenia jest data, w której pismo z wypowiedzeniem staje się dostępne na koncie e-mail Kupującego.
Metody płatności
Płatność internetowa Global Payments webpay
W przypadku wybrania tej metody płatności, klient zostanie przekierowany do internetowego systemu płatności
W każdym przypadku musisz podać dane karty bankowej na stronie rozwiązania płatniczego, aby w żadnym wypadku nie dotarły one do sprzedawcy. Podczas składania zamówienia obciążamy Twoją kartę bankową całkowitą kwotą zamówienia. Akceptowane karty bankowe: MasterCard, Maestro, Visa, Visa Electron.
Płatność przy odbiorze (+4,4 PLN)
Pobieramy opłatę za wysyłkę w wysokości 4,4 zł za pobranie! Płatność za pobraniem jest możliwa wyłącznie w przypadku zakupów powyżej 56 PLN.
W przypadku płatności za pobraniem, możesz opłacić zamówienie u wybranej przez Ciebie firmy kurierskiej, zaraz po otrzymaniu przesyłki!
Metody akceptacji, opłaty za akceptację
Livrare GLS la domiciliu
Dzięki doskonałej strukturze, która pozwala na szybką i sprawną obsługę klientów, a także na szybkie dotarcie do miejsc docelowych.<br/><br/>Dojeżdżając do HUB GLS, 89 osób i ponad 2.200 klientów może skorzystać z usługi transportu zbiorowego.W celu dotarcia do miejsc docelowych, w których można nadać przesyłkę domową, GLS oferuje i obsługuje na poziomie krajowym w tym segmencie ponad 1.700 punktów nadania przesyłek (GLS Parcel Points i GLS Vending Machines).
Minimum |
Maksimum |
Opłata za dostawę |
0 |
217,94 |
20,60 zł |
217,95 |
∞ |
Darmowy |
Termin dostawy
Ogólny czas dostawy zamówienia wynosi maksymalnie 8 dni od daty potwierdzenia zamówienia. W przypadku opóźnienia ze strony Sprzedającego, Kupujący jest uprawniony do wyznaczenia dodatkowego terminu. Jeżeli Sprzedający nie spełni świadczenia w terminie dodatkowym, Kupujący będzie uprawniony do odstąpienia od umowy.
Zastrzeżenie praw, klauzula własności
Jeśli użytkownik zamówił wcześniej Towary, ale nie otrzymał ich w momencie dostawy (nie dotyczy to przypadków, w których użytkownik skorzystał z prawa do odstąpienia od umowy) lub Towary zostały zwrócone Sprzedawcy bez żądanego wskazania, Sprzedawca uzależni realizację zamówienia od zapłaty ceny zakupu i kosztów dostawy z góry.
Sprzedający może wstrzymać dostawę Towarów do czasu upewnienia się, że cena Towarów została skutecznie zapłacona za pomocą rozwiązania płatności elektronicznej (w tym w przypadku Towarów płatnych przelewem bankowym, gdy Kupujący przelewa cenę zakupu w walucie państwa członkowskiego, w którym towary są sprzedawane, a Sprzedający nie otrzyma pełnej kwoty ceny zakupu i kosztów dostawy z powodu przewalutowania oraz prowizji i kosztów bankowych). Jeśli cena Towarów nie została zapłacona w całości, Sprzedający może zażądać od Kupującego uzupełnienia ceny zakupu.
Sprzedaż za granicą
Korzystając z Witryny, Sprzedawca nie rozróżnia Kupujących na terytorium Węgier i tych spoza terytorium Unii Europejskiej. O ile niniejsze OWH nie stanowią inaczej, Sprzedający zapewnia dostawę/odbiór zamówionych Towarów na terenie Węgier.
Postanowienia niniejszych OWH mają również zastosowanie do zakupów dokonywanych poza Węgrami, pod warunkiem, że do celów niniejszej klauzuli konsument będący obywatelem państwa członkowskiego będzie uważany za kupującego do celów przepisów odpowiedniego rozporządzenia,
ma miejsce zamieszkania lub siedzibę w państwie członkowskim lub przedsiębiorstwo, które ma siedzibę w państwie członkowskim i nabywa towary lub usługi w Unii Europejskiej wyłącznie w celu ostatecznej konsumpcji lub z takim zamiarem. Konsumentem jest osoba fizyczna, która działa w celach niezwiązanych z jej działalnością handlową, gospodarczą, rzemieślniczą lub wolnym zawodem.
Językiem komunikacji i zakupu jest przede wszystkim język węgierski, Sprzedawca nie jest zobowiązany do komunikowania się z Klientem w języku państwa członkowskiego Klienta.
Sprzedający nie jest zobowiązany do przestrzegania ani informowania Kupującego o jakichkolwiek wymogach pozaumownych, takich jak etykietowanie lub wymogi sektorowe, określonych w prawie krajowym państwa członkowskiego Kupującego w odniesieniu do danych Towarów.
O ile nie określono inaczej, Sprzedający stosuje węgierski podatek VAT do wszystkich Towarów. Kupujący może wykonywać swoje prawa egzekucyjne zgodnie z niniejszymi OWH.
W przypadku płatności elektronicznych płatność dokonywana jest w walucie określonej przez Sprzedawcę,
Sprzedający może wstrzymać dostawę Towarów do czasu upewnienia się, że cena Towarów i opłata za dostawę zostały skutecznie i w pełni zapłacone za pomocą rozwiązania płatności elektronicznych (w tym w przypadku Towarów płatnych przelewem bankowym, gdy Kupujący przelewa cenę zakupu (opłatę za dostawę) w walucie państwa członkowskiego Sprzedającego, a Sprzedający nie otrzyma pełnej kwoty ceny zakupu z powodu przewalutowania oraz prowizji i opłat bankowych). Jeśli cena Towarów nie została zapłacona w całości, Sprzedający może zażądać od Kupującego uzupełnienia ceny zakupu.
W celu dostarczenia Towarów, Sprzedający zapewni również takie same możliwości dostawy Kupującym spoza Węgier, jak Kupującym z Węgier.
Jeżeli Kupujący może zażądać dostawy Towarów na Węgry lub do innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej zgodnie z OWH, Kupujący spoza Węgier może również zażądać dostawy dowolnym ze sposobów dostawy wskazanych w OWH.
Jeżeli Kupujący może zdecydować się na osobisty odbiór Towarów od Sprzedającego zgodnie z OWH, może to być również wykorzystane przez Kupującego, który nie znajduje się na Węgrzech.
W przeciwnym razie Kupujący może zażądać wysyłki Towarów za granicę na własny koszt. Prawo to nie ma zastosowania do Klientów węgierskich.
Sprzedawca zrealizuje zamówienie po uiszczeniu opłaty za dostawę, jeśli Klient nie uiści opłaty za dostawę na rzecz Sprzedawcy lub nie zorganizuje własnej dostawy w uzgodnionym wcześniej terminie, Sprzedawca rozwiąże umowę i zwróci Klientowi przedpłaconą cenę zakupu.
Informacje dla konsumentów
Informacje o prawie konsumenta do odstąpienia od umowy
Jako konsument, Kodeks cywilny. Zgodnie z art. 8:1, paragraf 1, punkt 3, tylko osoby fizyczne działające poza zakresem swojego zawodu, samozatrudnienia lub działalności gospodarczej są uważane za konsumentów, więc osoby prawne nie mogą korzystać z prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny!
Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny zgodnie z art. 20 dekretu rządowego 45/2014 (26.II.). Konsument może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy
- W przypadku umowy sprzedaży towarów
- aa) do Aru,
- ab) w przypadku sprzedaży kilku Towarów, jeżeli dostawa każdego Towaru następuje w innym terminie, do Towaru dostarczonego jako ostatni,
przez konsumenta lub osobę trzecią inną niż przewoźnik i wskazaną przez konsumenta, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania towaru przez konsumenta.
Żadne z postanowień niniejszej klauzuli nie ma wpływu na prawo konsumenta do skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy na mocy niniejszej klauzuli w okresie między datą zawarcia umowy a datą otrzymania Towarów.
Jeżeli konsument złożył ofertę zawarcia umowy, konsument ma prawo wycofać ofertę przed zawarciem umowy, co powoduje wygaśnięcie obowiązku złożenia oferty zawarcia umowy.
Powiadomienie o anulowaniu, skorzystanie z prawa konsumenta do odstąpienia lub rozwiązania umowy
Konsument może skorzystać z prawa przewidzianego w art. 20 dekretu rządowego 45/2014 (26.II.), składając w tym celu wyraźne oświadczenie lub korzystając ze wzoru oświadczenia, który można pobrać ze strony internetowej.
Ważność odstąpienia od umowy przez konsumenta
Prawo do odstąpienia od umowy uznaje się za wykonane w terminie, jeżeli konsument wyśle swoje oświadczenie w terminie.
W przypadku pisemnego odstąpienia lub wypowiedzenia umowy, wystarczające jest wysłanie zawiadomienia o odstąpieniu lub wypowiedzeniu w terminie.
Ciężar udowodnienia, że konsument skorzystał z prawa do odstąpienia od umowy zgodnie z tym postanowieniem, spoczywa na konsumencie.
Sprzedawca potwierdzi odstąpienie konsumenta na nośniku elektronicznym po jego otrzymaniu.
Obowiązki Sprzedawcy w przypadku odstąpienia od umowy przez konsumenta
Zobowiązanie sprzedawcy do zwrotu pieniędzy
Jeżeli konsument odstąpi od umowy zgodnie z art. 22 dekretu rządowego 45/2014 (26.II.), Sprzedawca zwróci całkowitą kwotę zapłaconą przez konsumenta jako wynagrodzenie, w tym koszty poniesione w związku ze świadczeniem, w tym opłatę za dostawę, najpóźniej w ciągu czternastu dni od uzyskania informacji o odstąpieniu od umowy. Należy pamiętać, że postanowienie to nie ma zastosowania do dodatkowych kosztów spowodowanych wyborem środka transportu innego niż najtańszy zwykły środek transportu.
W jaki sposób Sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy
W przypadku odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania zgodnie z art. 22 dekretu rządowego 45/2014 (26.II.), Sprzedawca zwróci konsumentowi zwróconą kwotę w taki sam sposób, w jaki dokonał płatności. Konsument otrzyma zwrot pełnej kwoty od konsumenta
Sprzedawca może, za wyraźną zgodą Konsumenta, skorzystać z innej metody płatności w celu dokonania zwrotu, przy czym Konsument nie zostanie obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie spowodowane podaniem przez Konsumenta nieprawidłowego i/lub niedokładnego numeru rachunku bankowego lub adresu pocztowego.
Dodatkowe koszty
Jeżeli konsument wyraźnie wybierze środek transportu inny niż najtańszy zwykły środek transportu, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu wynikających z tego dodatkowych kosztów. W takim przypadku będziemy zobowiązani do zwrotu kosztów do wysokości wskazanych standardowych opłat za dostawę.
Prawo zatrzymania
Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem kwoty należnej konsumentowi do chwili otrzymania Towarów z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu ich odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Nie jesteśmy w stanie przyjąć przesyłek wysłanych za pobraniem lub pocztą.
W przypadku odstąpienia od umowy lub wygaśnięcia zobowiązań konsumenta
Zwrot towarów
W przypadku odstąpienia przez konsumenta od umowy zgodnie z art. 22 dekretu rządowego 45/2014 (26.II.), konsument zwróci Towary niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie czternastu dni od dnia odstąpienia od umowy, lub przekaże je Sprzedawcy lub osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru Towarów. Zwrot uważa się za dokonany w terminie, jeżeli konsument odeśle Towar przed upływem tego terminu.
Zapłata kosztów bezpośrednich związanych ze zwrotem Towarów
Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Towarów. Towar należy zwrócić na adres Sprzedawcy. Jeżeli konsument odstępuje od umowy o świadczenie usług zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość po rozpoczęciu świadczenia usługi, musi zapłacić przedsiębiorcy opłatę proporcjonalną do usługi świadczonej do dnia powiadomienia przedsiębiorcy o odstąpieniu od umowy. Kwotę, którą konsument ma zapłacić proporcjonalnie, ustala się na podstawie całkowitej kwoty wynagrodzenia określonego w umowie powiększonej o podatek. Jeżeli konsument udowodni, że łączna kwota określona w ten sposób jest nadmierna, kwota proporcjonalna zostanie obliczona na podstawie wartości rynkowej usług świadczonych do dnia rozwiązania umowy. Należy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie przyjąć zwrotu towarów za pobraniem lub za zaliczeniem pocztowym.
Odpowiedzialność konsumenta za amortyzację
Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości wynikające z korzystania z Towarów w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towarów.
Jeżeli prawo do odstąpienia od umowy nie może zostać wykonane lub może zostać wykonane wyłącznie na warunkach określonych w obowiązujących przepisach, Klient nie jest uprawniony do korzystania z produktu w celach testowych.
Z prawa do odstąpienia od umowy nie można skorzystać w następujących przypadkach
Sprzedawca wyraźnie zwraca uwagę na fakt, że użytkownik nie może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy w przypadkach przewidzianych w art. 29 (1) dekretu rządowego 45/2014 (II.26.):
- po całkowitym wykonaniu usługi, ale w przypadku gdy umowa nakłada na konsumenta obowiązek zapłaty, na wyjątek ten można się powołać tylko wtedy, gdy wykonywanie umowy rozpoczęło się za wyraźną uprzednią zgodą konsumenta, który wiedział, że utraci prawo do odstąpienia od umowy po całkowitym wykonaniu umowy przez przedsiębiorcę;
- w odniesieniu do towaru lub usługi, których cena lub opłata nie jest
na które można mieć wpływ, nawet w terminie na skorzystanie z prawa do odstąpienia od umowy;
- w przypadku Towarów, które nie są prefabrykowane, które zostały wyprodukowane zgodnie z instrukcjami lub na wyraźne życzenie konsumenta, lub w przypadku Towarów, które są wyraźnie spersonalizowane dla konsumenta;
- Towary łatwo psujące się lub Towary, które zachowują swoją jakość przez krótki czas;
- w przypadku zapieczętowanych Towarów, których nie można zwrócić po otwarciu po dostawie ze względów zdrowotnych lub higienicznych;
- Towary, które ze względu na swój charakter są nierozerwalnie związane z innymi Towarami po dostawie;
- napoju alkoholowego, którego rzeczywista wartość zależy od wahań na rynku w sposób pozostający poza kontrolą przedsiębiorcy i którego cena została uzgodniona między stronami w momencie zawarcia umowy sprzedaży, ale umowa nie została wykonana przed upływem 30 dni od jej zawarcia;
- w przypadku umowy o świadczenie usług, gdy przedsiębiorca odwiedza konsumenta na jego wyraźne żądanie w celu przeprowadzenia pilnych prac naprawczych lub konserwacyjnych;
- w przypadku sprzedaży kopii nagrania dźwiękowego lub wideo lub oprogramowania komputerowego w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli konsument otworzył opakowanie po dostawie;
- gazet, periodyków i czasopism, z wyjątkiem umów o prenumeratę;
- dla umów zawartych w drodze aukcji publicznej;
- umowy o świadczenie usług zakwaterowania, transportu, wynajmu samochodów, gastronomii lub rekreacji, z wyjątkiem usług mieszkaniowych, jeżeli umowa ma określoną datę lub termin wykonania;
- w odniesieniu do treści cyfrowych dostarczanych na nośniku niematerialnym, jeżeli Sprzedawca rozpoczął spełnianie świadczenia za wyraźną uprzednią zgodą konsumenta, a konsument jednocześnie z udzieleniem takiej zgody przyjął do wiadomości, że utraci prawo odstąpienia od umowy po rozpoczęciu spełniania świadczenia i przesłaniu konsumentowi przez przedsiębiorstwo potwierdzenia.
Informacje o gwarancjach na produkty i gwarancjach zgodności dla umów konsumenckich
Niniejsza sekcja informacji dla konsumentów została przygotowana na podstawie upoważnienia zawartego w art. 11 (5) dekretu rządowego 45/2014 (II.26.), zgodnie z załącznikiem 3 do dekretu rządowego 45/2014 (II.26.).
Informacje Konsumenckie dotyczą wyłącznie Klientów będących konsumentami, zasady dotyczące Klientów niebędących konsumentami zostały określone w odrębnym rozdziale.
Wymogi dotyczące wykonania umowy w przypadku umów konsumenckich
Wymogi umowne dotyczące świadczenia w odniesieniu do towarów sprzedawanych na podstawie umowy konsumenckiej w ogólności i towarów zawierających element cyfrowy
Towary i wykonanie muszą być zgodne z wymogami dekretu rządowego 373/2021 (30.VI.2021) w momencie wykonania.
Aby świadczenie zostało uznane za zgodne z umową, Towary będące przedmiotem umowy muszą
są zgodne ze specyfikacjami, ilością, jakością, typem i posiadają funkcjonalność, kompatybilność, interoperacyjność i inne cechy określone w umowie
nadawać się do jakiegokolwiek celu określonego przez konsumenta, o którym konsument poinformował sprzedawcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który został zaakceptowany przez sprzedawcę
posiadać wszystkie akcesoria i instrukcje obsługi określone w umowie, w tym instrukcje instalacji, instrukcje instalacji i wsparcie posprzedażowe, a także zapewniać aktualizacje określone w umowie.
Aby świadczenie zostało uznane za zgodne z umową, Towary będące przedmiotem umowy muszą
nadawać się do celów określonych dla tego samego rodzaju Towarów w obowiązującym kodeksie postępowania w przypadku braku przepisu prawnego, normy technicznej lub standardu technicznego
mają ilość, jakość, wydajność i inne cechy, w szczególności pod względem funkcjonalności, kompatybilności, dostępności, ciągłości i bezpieczeństwa, których Konsument może racjonalnie oczekiwać, jak zwykle w przypadku Towarów tego samego rodzaju, biorąc pod uwagę wszelkie publiczne oświadczenia, w szczególności w reklamie lub na etykiecie, Sprzedawcy, jego przedstawiciela lub jakiejkolwiek innej osoby w łańcuchu dystrybucji, dotyczące szczególnych cech Towarów
posiadają akcesoria i instrukcje, których konsument mógłby racjonalnie oczekiwać, w tym opakowanie i instrukcje instalacji, oraz
musi odpowiadać charakterystyce i opisowi Towarów przedstawionych przez przedsiębiorstwo jako próbka, model lub wersja próbna przed zawarciem umowy.
Towary nie muszą być zgodne z powyższym oświadczeniem publicznym, jeżeli Sprzedający udowodni, że
nie wiedział i nie musiał wiedzieć o publicznym oświadczeniu
publiczne oświadczenie zostało należycie sprostowane do czasu zawarcia umowy, lub publiczne oświadczenie nie mogło wpłynąć na decyzję podmiotu uprawnionego o zawarciu umowy.
Wadliwe wykonanie umowy sprzedaży towarów
Uznaje się, że Sprzedający wykonał towar wadliwie, jeżeli wada towaru wynika z niewłaściwego montażu, pod warunkiem, że
- instalacja jest częścią umowy sprzedaży i została przeprowadzona przez Sprzedawcę lub na jego odpowiedzialność; lub
- instalacja miała zostać przeprowadzona przez konsumenta, a nieprawidłowa instalacja jest wynikiem braków w instrukcji instalacji dostarczonej przez Sprzedawcę lub, w przypadku towarów zawierających elementy cyfrowe, przez dostawcę treści cyfrowych lub usług cyfrowych.
Jeżeli umowa sprzedaży przewiduje, że towary mają zostać oddane do użytku przez Sprzedawcę lub na jego odpowiedzialność, świadczenie uznaje się za spełnione przez Sprzedawcę z chwilą oddania do użytku.
Jeżeli w przypadku towarów zawierających elementy cyfrowe umowa sprzedaży przewiduje ciągłe dostarczanie treści cyfrowych lub usług cyfrowych przez określony czas, Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za wady treści cyfrowych towarów, jeżeli wada wystąpi lub ujawni się w ciągu dwóch lat od dostawy towarów w przypadku ciągłego dostarczania przez okres nieprzekraczający dwóch lat.
Wymogi umowne dotyczące świadczenia w przypadku towarów zawierających elementy cyfrowe sprzedawanych na podstawie umowy konsumenckiej
W przypadku towarów zawierających elementy cyfrowe Sprzedawca musi zapewnić, że konsument jest powiadamiany i otrzymuje wszelkie aktualizacje treści cyfrowych towarów lub usługi cyfrowej związanej z towarami, w tym aktualizacje zabezpieczeń, które są niezbędne do zachowania zgodności towarów z umową.
Obowiązek Sprzedawcy do udostępnienia aktualizacji w przypadku zawarcia umowy sprzedaży
przewiduje jednorazową dostawę treści cyfrowych lub usługi cyfrowej, a rodzaj i przeznaczenie towarów i elementów cyfrowych oraz szczególne okoliczności i charakter umowy są takie, jakich konsument mógłby racjonalnie oczekiwać; lub
przewiduje nieprzerwane dostarczanie treści cyfrowych przez określony czas, wówczas w przypadku nieprzerwanego dostarczania przez okres nieprzekraczający dwóch lat, treści te muszą być dostarczane przez okres dwóch lat od daty dostawy towarów.
Jeśli konsument nie zainstaluje dostarczonych aktualizacji w rozsądnym czasie, Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za wadę towaru, jeśli jest ona spowodowana wyłącznie brakiem zastosowania odpowiedniej aktualizacji, pod warunkiem, że
- Sprzedawca poinformował konsumenta o dostępności aktualizacji i konsekwencjach jej niezainstalowania przez konsumenta; oraz
- brak instalacji aktualizacji przez konsumenta lub nieprawidłowa instalacja aktualizacji przez konsumenta nie wynika z braku instrukcji instalacji dostarczonej przez Sprzedawcę.
Wadliwe wykonanie nie może zostać stwierdzone, jeżeli w momencie zawarcia umowy konsument został wyraźnie poinformowany, że określona cecha towarów różni się od opisanej tutaj, a konsument wyraźnie zaakceptował tę różnicę w momencie zawarcia umowy sprzedaży.
Wymogi dotyczące wykonania umowy w odniesieniu do sprzedaży treści cyfrowych sprzedawanych na podstawie umowy konsumenckiej
Sprzedawca dostarcza treści cyfrowe konsumentowi. O ile strony nie uzgodnią inaczej, Sprzedawca dostarczy treści cyfrowe konsumentowi bez zbędnej zwłoki po zawarciu umowy, w najnowszej wersji dostępnej w momencie zawarcia umowy.
Usługę uznaje się za wykonaną, gdy treści cyfrowe lub jakiekolwiek rozwiązanie umożliwiające dostęp do nich lub ich pobranie zostało dostarczone konsumentowi lub na urządzenie fizyczne lub wirtualne wybrane w tym celu przez konsumenta.
Sprzedawca musi zapewnić, że konsument jest powiadamiany i otrzymuje wszelkie aktualizacje treści cyfrowych, w tym aktualizacje zabezpieczeń, które są niezbędne do zachowania zgodności treści cyfrowych lub usługi cyfrowej z umową.
Jeśli umowa przewiduje dostarczanie treści cyfrowych w sposób ciągły przez określony czas, umowne wykonanie treści cyfrowych musi być zapewnione przez cały okres obowiązywania umowy.
Jeśli konsument nie zainstaluje w rozsądnym czasie aktualizacji dostarczonych przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za awarię usługi, jeśli jest ona spowodowana wyłącznie brakiem zastosowania odpowiedniej aktualizacji, pod warunkiem, że
Sprzedawca poinformował konsumenta o dostępności aktualizacji i konsekwencjach jej niezainstalowania przez konsumenta; oraz
brak instalacji aktualizacji przez konsumenta lub nieprawidłowa instalacja aktualizacji przez konsumenta nie wynika z braku instrukcji instalacji dostarczonej przez Sprzedawcę.
Wadliwe wykonanie nie może zostać stwierdzone, jeżeli w momencie zawarcia umowy konsument został wyraźnie poinformowany, że określona cecha treści cyfrowych odbiega od wymogów określonych w niniejszym dokumencie, a konsument wyraźnie i wyraźnie zaakceptował to odchylenie w momencie zawarcia umowy.
Sprzedawca jest w zwłoce, jeśli usługa treści cyfrowych jest wadliwa z powodu jej niewłaściwej integracji ze środowiskiem cyfrowym konsumenta, pod warunkiem że.
integracja treści cyfrowych została przeprowadzona przez Sprzedającego lub na jego odpowiedzialność; lub
treści cyfrowe mają zostać zintegrowane przez konsumenta, a nieprawidłowa integracja została spowodowana brakiem instrukcji integracji dostarczonych przez Sprzedawcę.
Jeżeli umowa przewiduje nieprzerwane dostarczanie treści cyfrowych lub usług cyfrowych przez określony czas, Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie wady treści cyfrowych, jeżeli wada wystąpi lub ujawni się w okresie wskazanym w umowie.
Jeżeli umowa przewiduje jednorazową usługę lub serię określonych czynności serwisowych, należy domniemywać, dopóki nie zostanie udowodnione inaczej, że brak zgodności, który konsument wykrył w ciągu jednego roku od daty wykonania, istniał już w momencie wykonania. Nie uważa się jednak, że Sprzedawca nie wykonał zobowiązania, jeżeli udowodni, że
środowisko cyfrowe konsumenta nie jest kompatybilne z wymaganiami technicznymi treści lub usługi cyfrowej i poinformował o tym konsumenta w jasny i zrozumiały sposób przed zawarciem umowy.
Konsument musi współpracować ze Sprzedawcą, aby umożliwić Sprzedawcy sprawdzenie, czy przyczyną usterki jest środowisko cyfrowe konsumenta, przy użyciu środków technicznie dostępnych dla konsumenta i wymagających jak najmniejszej interwencji. Jeżeli konsument nie wywiąże się z tego obowiązku współpracy, po jasnym i zrozumiałym poinformowaniu go o tym obowiązku przez Sprzedawcę przed zawarciem umowy, ciężar dowodu spoczywa na konsumencie, który musi udowodnić, że
wada została wykryta w ciągu jednego roku od wykonania i była już obecna w momencie wykonania, lub
usługa dotknięta wadą ujawnioną w okresie obowiązywania umowy była niezgodna z umową w okresie wykonywania usługi na podstawie umowy.
Gwarancja na akcesoria
W jakich przypadkach można skorzystać z prawa do rękojmi?
W przypadku wadliwego wykonania umowy przez Sprzedawcę, Użytkownik może dochodzić od Sprzedawcy roszczeń z tytułu wadliwego wykonania umowy zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, a w przypadku umów konsumenckich zgodnie z przepisami dekretu rządowego 373/2021 (30.VI.).
Jakie prawa przysługują użytkownikowi w ramach roszczenia gwarancyjnego?
Użytkownik może - według własnego uznania - zgłaszać następujące roszczenia gwarancyjne:
Użytkownik może zażądać naprawy lub wymiany, chyba że jest to niemożliwe lub wiązałoby się z nieproporcjonalnie wysokimi dodatkowymi kosztami dla Sprzedawcy w porównaniu z innymi żądaniami użytkownika. Jeśli użytkownik nie zażądał lub nie mógł zażądać naprawy lub wymiany, może zażądać proporcjonalnego obniżenia ceny lub, w ostateczności, odstąpić od umowy.
Możesz zmienić jedno prawo gwarancyjne na inne, ale poniesiesz koszty zmiany, chyba że było to uzasadnione lub sprzedawca podał powód.
W przypadku umowy konsumenckiej należy domniemywać, chyba że zostanie udowodnione inaczej, że wada towarów i towarów zawierających elementy cyfrowe została wykryta w ciągu roku od daty wykonania umowy i istniała już w momencie wykonania towarów, chyba że domniemanie to jest niezgodne z charakterem towarów lub charakterem wady.
W przypadku Towarów używanych uprawnienia z tytułu rękojmi i gwarancji zazwyczaj różnią się od zasad ogólnych. W przypadku Towarów używanych wadliwe działanie może być również brane pod uwagę, ale należy wziąć pod uwagę okoliczności, w których Kupujący mógł spodziewać się wystąpienia określonych wad. W wyniku starzenia się występowanie niektórych wad staje się częstsze i nie można zakładać, że Towar używany może być tej samej jakości co Towar nowo zakupiony. Na tej podstawie Kupujący może dochodzić swoich praw z tytułu rękojmi wyłącznie w odniesieniu do wad, które są dodatkowe i niezależne od wad wynikających z użytkowania. Jeżeli używane Towary są wadliwe, a Klient, będący Konsumentem, został o tym poinformowany w momencie zakupu, Dostawca nie ponosi odpowiedzialności za znaną wadę.
Sprzedający może odmówić doprowadzenia Towaru do stanu zgodnego z umową, jeżeli naprawa lub wymiana jest niemożliwa lub spowodowałaby niewspółmierne dodatkowe koszty dla Sprzedającego, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, w tym wartość Towaru w jego pierwotnym stanie oraz wagę naruszenia umowy.
Konsument jest również uprawniony do żądania proporcjonalnego zmniejszenia wynagrodzenia lub rozwiązania umowy sprzedaży, w zależności od wagi naruszenia umowy, jeżeli.
Sprzedający nie dokonał naprawy lub wymiany lub dokonał jej, ale nie spełnił, w całości lub w części, następujących warunków
Sprzedający musi zapewnić zwrot wymienionego towaru na własny koszt
jeżeli naprawa lub wymiana wymaga usunięcia towarów, które zostały oddane do użytku zgodnie z charakterem i przeznaczeniem towarów przed ujawnieniem się wady, naprawa lub wymiana zostanie przeprowadzona
obowiązek wymiany obejmuje usunięcie niezgodnych towarów i instalację wymienionych lub naprawionych towarów lub koszty usunięcia lub instalacji.
odmówił zapewnienia zgodności towarów z umową
powtarzające się niewykonanie zobowiązania, pomimo podejmowanych przez Sprzedającego prób doprowadzenia towarów do stanu zgodnego z umową
wada jest na tyle poważna, że uzasadnia natychmiastowe obniżenie ceny lub natychmiastowe rozwiązanie umowy sprzedaży, lub
sprzedawca nie zobowiązał się do doprowadzenia towarów do zgodności z umową lub z okoliczności jasno wynika, że przedsiębiorstwo nie doprowadzi towarów do zgodności z umową w rozsądnym terminie lub bez znaczącej szkody dla konsumenta.
Jeżeli konsument chce rozwiązać umowę sprzedaży z powodu wadliwego wykonania, ciężar udowodnienia, że wada jest nieistotna, spoczywa na Sprzedawcy.
Konsument jest uprawniony do zatrzymania pozostałej części ceny zakupu, w całości lub w części, w zależności od wagi naruszenia umowy, dopóki Sprzedawca nie wypełni swoich zobowiązań dotyczących zgodności wykonania i wadliwego wykonania.
Ogólna zasada jest taka:
Sprzedający musi zapewnić zwrot wymienionego towaru na własny koszt
jeżeli naprawa lub wymiana wymaga usunięcia towarów, które zostały oddane do użytku zgodnie z charakterem i przeznaczeniem towarów przed ujawnieniem się wady, obowiązek naprawy lub wymiany obejmuje usunięcie towarów niezgodnych z umową i oddanie do użytku towarów dostarczonych jako towary zastępcze lub naprawione albo poniesienie kosztów usunięcia lub oddania do użytku.
Rozsądny termin na naprawę lub wymianę towarów będzie liczony od dnia, w którym Konsument powiadomił firmę o wadzie.
Konsument musi udostępnić towary przedsiębiorcy w celu ich naprawy lub wymiany.
Zmniejszenie wynagrodzenia jest proporcjonalne, jeżeli jest równe różnicy między wartością towarów, do których Konsument jest uprawniony w przypadku wykonania umowy, a wartością towarów faktycznie otrzymanych przez Konsumenta.
Uprawnienie Konsumenta do odstąpienia od umowy sprzedaży może zostać zrealizowane przez Konsumenta w drodze oświadczenia skierowanego do Sprzedawcy i wyrażającego wolę odstąpienia od umowy.
Jeżeli niezgodność dotyczy tylko określonej części towarów dostarczonych na podstawie umowy sprzedaży, a warunki wykonania prawa do odstąpienia od umowy mają zastosowanie do tych towarów, Konsument może odstąpić od umowy sprzedaży tylko w odniesieniu do towarów niezgodnych z umową, ale może również odstąpić od umowy sprzedaży w odniesieniu do wszelkich innych towarów nabytych wraz z nimi, jeżeli nie można racjonalnie oczekiwać, że Konsument zachowa tylko towary zgodne z umową.
W przypadku odstąpienia przez Konsumenta od umowy sprzedaży w całości lub w odniesieniu do części towarów dostarczonych na podstawie umowy sprzedaży, Konsument powinien.
Konsument musi zwrócić towar Sprzedawcy na koszt Sprzedawcy; oraz
Sprzedawca musi zwrócić Konsumentowi cenę zakupu zapłaconą za dane towary niezwłocznie po otrzymaniu towarów lub zaświadczenia o zwrocie towarów.
Jaki jest termin na zgłoszenie roszczeń z tytułu gwarancji?
Użytkownik jest zobowiązany do zgłoszenia usterki niezwłocznie po jej wykryciu. Wada zgłoszona w ciągu dwóch miesięcy od jej wykrycia zostanie uznana za zgłoszoną niezwłocznie. Należy jednak pamiętać, że nie można dochodzić żadnych praw z tytułu gwarancji po upływie dwuletniego okresu przedawnienia od daty wykonania umowy.
Okres przedawnienia nie obejmuje części okresu naprawy, w którym Kupujący nie może używać Towarów zgodnie z ich przeznaczeniem.
W odniesieniu do części Towaru, której dotyczy wymiana lub naprawa, bieg terminu przedawnienia roszczenia o wymianę lub naprawę rozpoczyna się na nowo. Zasada ta ma również zastosowanie w przypadku, gdy w wyniku naprawy powstanie nowa wada.
Jeżeli przedmiotem umowy między konsumentem a przedsiębiorcą są towary używane, strony mogą uzgodnić krótszy okres przedawnienia; w takim przypadku nie można skutecznie uzgodnić okresu przedawnienia krótszego niż jeden rok.
Od kogo można dochodzić roszczeń?
Użytkownik może dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi wobec Sprzedawcy.
Jakie są inne warunki egzekwowania praw wynikających z gwarancji?
W ciągu jednego roku od daty wykonania, użytkownik może domagać się gwarancji na towar zastępczy pod żadnym innym warunkiem niż powiadomienie o wadzie, jeśli udowodni, że towary zostały dostarczone przez Sprzedawcę. Jednak po upływie roku od daty wykonania umowy na użytkowniku spoczywa ciężar udowodnienia, że wykryta wada istniała w momencie wykonania umowy.
Gwarancja na produkt
W jakich przypadkach można skorzystać z prawa do gwarancji na produkt?
W przypadku wady rzeczy ruchomej (Towaru) użytkownik może, według własnego wyboru, dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji na akcesoria lub gwarancji na produkt.
Jakie prawa przysługują w ramach roszczenia z tytułu gwarancji na produkt?
W ramach roszczenia z tytułu gwarancji na produkt można żądać wyłącznie naprawy lub wymiany wadliwych Towarów.
W jakich przypadkach Towary są uznawane za wadliwe?
Towary są wadliwe, jeśli nie spełniają wymagań jakościowych obowiązujących w momencie wprowadzenia ich do obrotu lub jeśli nie mają właściwości opisanych przez producenta.
Jaki jest ostateczny termin na zgłoszenie roszczenia z tytułu gwarancji na produkt?
Na zgłoszenie roszczenia z tytułu gwarancji na produkt użytkownik ma dwa lata od daty wprowadzenia towaru do obrotu przez producenta. Po upływie tego okresu użytkownik traci to prawo.
Od kogo i na jakich warunkach można dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji na produkt?
Użytkownik może skorzystać z prawa do roszczenia z tytułu gwarancji na produkt wyłącznie wobec producenta lub dystrybutora rzeczy ruchomej. Użytkownik musi udowodnić, że Towary są wadliwe w celu zgłoszenia roszczenia z tytułu gwarancji na produkt.
W jakich przypadkach producent (dystrybutor) jest zwolniony z obowiązku udzielenia gwarancji na produkt?
Producent (dystrybutor) jest zwolniony z obowiązku gwarancji na produkt tylko wtedy, gdy może to udowodnić:
wyprodukował lub wprowadził Towary do obrotu w ramach swojej działalności, lub
wada nie była wykrywalna zgodnie ze stanem nauki i techniki w momencie wprowadzenia do obrotu, lub
wada Towaru wynika z zastosowania przepisów prawa lub obowiązkowego wymogu organu publicznego.
Producent (dystrybutor) musi udowodnić tylko jedną podstawę zwolnienia.
Należy pamiętać, że nie można jednocześnie dochodzić roszczeń z tytułu wady akcesoriów i gwarancji na produkt. Jeśli jednak roszczenie z tytułu gwarancji na produkt zostanie rozpatrzone pozytywnie, użytkownik może dochodzić od producenta roszczenia z tytułu gwarancji na akcesoria w odniesieniu do wymienionego Towaru lub naprawionej części.
Dobra sytuacja
W jakich przypadkach można skorzystać z prawa do gwarancji?
Zgodnie z dekretem rządowym 151/2003 (IX. 22.) w sprawie obowiązkowej gwarancji na niektóre dobra konsumpcyjne trwałego użytku, Sprzedawca jest zobowiązany do udzielenia gwarancji na sprzedaż nowych dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku (np. towarów technicznych, narzędzi, maszyn) wymienionych w załączniku 1 do dekretu, a także ich akcesoriów i komponentów (zwanych dalej - w tej sekcji - łącznie towarami konsumpcyjnymi) w zakresie określonym w tym dekrecie.
Uprawnienia wynikające z gwarancji mogą być egzekwowane za pomocą kuponu gwarancyjnego, który nie może być uzależniony od zwrotu przez konsumenta otwartego opakowania towaru konsumpcyjnego. W przypadku nieudostępnienia konsumentowi bonu gwarancyjnego, zawarcie umowy uważa się za udowodnione, jeżeli konsument przedstawi dowód zapłaty świadczenia wzajemnego, tj. fakturę lub paragon wystawione zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług. W takim przypadku prawa wynikające z gwarancji mogą być egzekwowane za pomocą dowodu zapłaty świadczenia wzajemnego.
Ponadto Sprzedawca może również dobrowolnie udzielić gwarancji, w którym to przypadku Kupujący, będący Konsumentem, musi otrzymać oświadczenie gwarancyjne.
Oświadczenie gwarancyjne musi zostać dostarczone Konsumentowi na trwałym nośniku, najpóźniej w momencie dostawy towarów.
Musi to zostać wskazane w deklaracji gwarancyjnej:
wyraźne oświadczenie, że w przypadku wadliwego wykonania towaru Konsument jest uprawniony do nieodpłatnego skorzystania z ustawowych uprawnień z tytułu rękojmi i że uprawnienia te nie zostaną naruszone przez gwarancję
nazwisko i adres osoby odpowiedzialnej za gwarancję
procedurę, którą powinien zastosować Konsument w celu wyegzekwowania gwarancji identyfikację towarów, do których ma zastosowanie gwarancja, oraz
warunki gwarancji, cena zakupu Towarów.
Jakie są Twoje prawa i jaki jest termin w przypadku obowiązkowej gwarancji? Prawa gwarancyjne
Klient może, na podstawie uprawnień z tytułu rękojmi, żądać naprawy lub wymiany, żądać obniżenia ceny w przypadkach przewidzianych prawem lub ostatecznie odstąpić od umowy, jeżeli dłużnik nie zobowiązał się do naprawy lub wymiany towaru, nie może spełnić swojego obowiązku w rozsądnym czasie bez uszczerbku dla interesów uprawnionego lub jeżeli interes uprawnionego w naprawie lub wymianie wygasł.
Kupujący może również, według własnego wyboru, złożyć reklamację bezpośrednio w siedzibie Sprzedawcy, w dowolnym lokalu, oddziale lub serwisie naprawczym wskazanym przez Sprzedawcę na karcie gwarancyjnej.
Termin walidacji
Roszczenia gwarancyjne mogą być egzekwowane w okresie gwarancyjnym, okres gwarancyjny jest zgodny z dekretem rządowym 151/2003 (IX. 22.):
- jednego roku za cenę sprzedaży wynoszącą 10 000 HUF lub więcej, ale nie więcej niż 100 000 HUF,
- dwa lata za cenę sprzedaży przekraczającą 100 000 HUF, ale nieprzekraczającą 250 000 HUF,
- Trzy lata powyżej ceny sprzedaży 250 000 HUF.
Niedotrzymanie tych terminów powoduje utratę uprawnień, przy czym w przypadku naprawy towaru konsumpcyjnego okres gwarancji ulega przedłużeniu, licząc od dnia dostarczenia towaru do naprawy, o czas, w ciągu którego wskutek wady Klient nie mógł korzystać z towaru konsumpcyjnego zgodnie z jego przeznaczeniem.
Okres gwarancji rozpoczyna się z chwilą dostarczenia Klientowi towaru konsumpcyjnego lub, jeżeli instalacja została przeprowadzona, z chwilą dostarczenia Klientowi towaru konsumpcyjnego.
Sprzedającego lub jego przedstawiciela, rozpocznie się w dniu przekazania do eksploatacji.
Jeżeli Klient oddaje towar konsumpcyjny do użytku po upływie sześciu miesięcy od dostawy, okres gwarancji rozpoczyna się w dniu dostawy towaru konsumpcyjnego.
Zasady rozpatrywania reklamacji z tytułu rękojmi
Sprzedający dokonując naprawy dołoży starań, aby naprawa została dokonana w terminie 15 dni. Bieg terminu naprawy rozpoczyna się z chwilą otrzymania towaru konsumpcyjnego.
Jeśli czas trwania naprawy lub wymiany przekracza piętnaście dni, Sprzedający musi poinformować Kupującego o przewidywanym czasie trwania naprawy lub wymiany.
Jeżeli w okresie gwarancyjnym pierwsza naprawa towaru konsumpcyjnego przez Sprzedawcę wykaże, że towar konsumpcyjny nie może zostać naprawiony, Sprzedawca wymieni towar konsumpcyjny w ciągu ośmiu dni, chyba że Kupujący uzgodnił inaczej. Jeżeli towar konsumpcyjny nie może zostać wymieniony, Sprzedawca zwróci Kupującemu w terminie ośmiu dni cenę zakupu wskazaną na przedstawionym przez konsumenta dowodzie zapłaty ceny towaru konsumpcyjnego, tj. na fakturze lub paragonie wystawionym zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług.
Akceptując OWH, Klient wyraża zgodę na przekazywanie mu informacji drogą elektroniczną lub w inny sposób, który może zostać wykorzystany do udowodnienia ich otrzymania przez Klienta.
Jeżeli Sprzedawca nie jest w stanie naprawić towaru konsumpcyjnego w ciągu 30 dni:
jeśli Klient wyraził na to zgodę, naprawa może zostać przeprowadzona w późniejszym terminie, lub
jeżeli Klient nie zgadza się na późniejsze wykonanie naprawy lub nie złożył oświadczenia w tym zakresie, towar konsumpcyjny musi zostać wymieniony w ciągu ośmiu dni od upływu 30-dniowego terminu bezskutecznie, lub
Jeżeli Klient nie zgadza się na późniejsze wykonanie naprawy lub nie złożył oświadczenia w tym zakresie, ale towar konsumpcyjny nie może zostać wymieniony, cena sprzedaży na fakturze lub paragonie za towar konsumpcyjny musi zostać zwrócona Klientowi w ciągu ośmiu dni od upływu 30-dniowego terminu bez rezultatu.
Jeśli towar konsumpcyjny ulegnie awarii po raz czwarty, Klient ma prawo:
Sprzedawcy na poczet roszczenia o naprawę, lub
zamiast roszczenia o sprostowanie, zażądać od Sprzedającego proporcjonalnego obniżenia ceny zakupu zgodnie z art. 6:159 (2) (b) ustawy V z 2013 r. o kodeksie cywilnym, lub
Jeśli Klient nie skorzysta z tych praw (naprawa, obniżenie ceny) lub nie złożył oświadczenia w tym zakresie, towar konsumpcyjny musi zostać wymieniony w ciągu 8 dni, a jeśli towar konsumpcyjny nie może zostać wymieniony, cena sprzedaży na fakturze lub paragonie towaru konsumpcyjnego musi zostać zwrócona w ciągu 8 dni.
Towary konsumpcyjne podlegające obowiązkowej gwarancji na mocy dekretu rządowego 151/2003, które są przymocowane na stałe lub które ważą więcej niż 10 kg lub nie mogą być przewożone jako bagaż podręczny w transporcie publicznym, z wyjątkiem pojazdów, muszą zostać naprawione w miejscu użytkowania. Jeśli naprawa nie może zostać przeprowadzona w miejscu użytkowania, demontaż, instalacja, usunięcie i zwrot są przeprowadzane przez przedsiębiorstwo lub, w przypadku wniosku o naprawę złożonego bezpośrednio do warsztatu, przez warsztat.
Wyjątki od gwarancji
Zasady określone w części "Zasady rozpatrywania roszczeń" nie mają zastosowania do rowerów elektrycznych, skuterów elektrycznych, quadów, motocykli, motorowerów, samochodów, przyczep kempingowych, przyczep kempingowych, przyczep kempingowych z przyczepą, przyczep i motorowych jednostek pływających.
Jednakże, w przypadku tych Towarów, Sprzedający również dołoży starań, aby spełnić żądanie naprawy w ciągu 15 dni.
Jeżeli czas trwania naprawy lub wymiany przekracza piętnaście dni, Sprzedający poinformuje o tym Kupującego.
przewidywany czas naprawy lub wymiany.
Jaki jest związek między gwarancjami a innymi prawami gwarancyjnymi?
Rękojmia jest dodatkiem do praw gwarancyjnych (gwarancja na produkt i akcesoria), podstawową różnicą między ogólnymi prawami gwarancyjnymi a rękojmią jest to, że ciężar dowodu jest niższy dla konsumenta w przypadku rękojmi.
Dobrowolne zobowiązanie gwarancyjne sprzedawcy nie może w okresie obowiązkowej gwarancji zawierać warunków dla konsumenta, które są mniej korzystne niż prawa przyznane przez przepisy dotyczące obowiązkowych gwarancji. Jednak po upływie tego okresu warunki dobrowolnej gwarancji mogą być dowolnie ustalane, ale gwarancja nie może wpływać na ustawowe prawa konsumenta, w tym prawa wynikające z dorozumianej gwarancji.
Wniosek o wymianę w ciągu trzech dni roboczych
W przypadku sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego obowiązuje również wymóg wymiany w ciągu trzech dni roboczych. Roszczenie o wymianę w ciągu trzech dni roboczych jest możliwe w przypadku nowych dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku objętych dekretem rządowym 151/2003 (22.IX.), zgodnie z którym jeśli roszczenie o wymianę zostanie złożone w ciągu 3 dni roboczych, sprzedawca musi zinterpretować to jako oznaczające, że towary były już wadliwe w momencie sprzedaży i musi je wymienić bez dalszych ceregieli.
Kiedy sprzedawca jest zwolniony ze swoich zobowiązań gwarancyjnych?
Sprzedający będzie zwolniony ze swojego obowiązku gwarancyjnego tylko wtedy, gdy udowodni, że przyczyna wady powstała po wykonaniu usługi.
Należy pamiętać, że użytkownik nie może jednocześnie zgłaszać roszczeń z tytułu rękojmi i gwarancji lub roszczeń z tytułu gwarancji produktu i roszczeń z tytułu gwarancji dotyczących tej samej wady, ale przysługują mu prawa z tytułu gwarancji niezależnie od praw z tytułu rękojmi.
Informacja o rękojmi i gwarancji zgodności towaru dla Klientów nie będących konsumentami
Ogólne zasady dotyczące praw z gwarancji dodatkowych
Kupujący niebędący Konsumentem może, według własnego wyboru, zgłaszać następujące roszczenia z tytułu rękojmi:
Kupujący może żądać naprawy lub wymiany, chyba że jedno z tych żądań jest niemożliwe lub wiązałoby się z nieproporcjonalnie wysokimi dodatkowymi kosztami dla Sprzedającego w porównaniu do innych żądań zgłoszonych przez Kupującego. Jeżeli nie zażądałeś lub nie mogłeś zażądać naprawy lub wymiany, możesz zażądać proporcjonalnego obniżenia ceny lub Kupujący może zlecić naprawę lub wymianę wady na koszt Sprzedającego lub, w ostateczności, może odstąpić od umowy.
Możesz zmienić jedno prawo gwarancyjne na inne, ale poniesiesz koszty zmiany, chyba że było to uzasadnione lub sprzedawca podał powód.
W przypadku Towarów używanych uprawnienia z tytułu rękojmi i gwarancji zazwyczaj różnią się od zasad ogólnych. W przypadku Towarów używanych wadliwe działanie może być również brane pod uwagę, ale należy wziąć pod uwagę okoliczności, w których Kupujący mógł spodziewać się wystąpienia określonych wad. W wyniku starzenia się występowanie niektórych wad staje się częstsze i nie można zakładać, że Towar używany może być tej samej jakości co Towar nowo zakupiony. Na tej podstawie Kupujący może dochodzić swoich praw z tytułu rękojmi wyłącznie w odniesieniu do wad, które są dodatkowe i niezależne od wad wynikających z użytkowania. Jeżeli używane Towary są wadliwe, a Klient, będący Konsumentem, został o tym poinformowany w momencie zakupu, Dostawca nie ponosi odpowiedzialności za znaną wadę.
W przypadku kupujących niebędących konsumentami termin na skorzystanie z prawa do reklamacji z tytułu rękojmi wynosi 1 rok, co
rozpoczyna się w dniu wykonania (dostawy).
Gwarancja i rękojmia
Gwarancje na produkty i obowiązkowe gwarancje są dostępne wyłącznie dla klientów będących konsumentami. Jeżeli Sprzedawca udziela dobrowolnej gwarancji na dany Towar, Sprzedawca wskaże to oddzielnie przy zakupie Towaru.
Jeśli producent zapewnia gwarancję producenta na Towary, która obejmuje również nabywców niebędących konsumentami, gwarancji tej można dochodzić bezpośrednio od producenta.
Data przyjęcia: 2024-02-15
Administrator danych
Nazwa: Laczi Dániel E.V.
Biuro: 4431 Nyíregyháza, Sikló köz 8.
Adres do korespondencji i składania skarg: 4431 Nyíregyháza, Sikló köz 8.
E-mail: info@zagielprzeciwsloneczny.pl
Numer telefonu: +36701641155
Strona internetowa: https://www.zagielprzeciwsloneczny.pl
Hosting
Nazwa: UNAS Online Ltd.
Adres do korespondencji: 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
Adres e-mail: unas@unas.hu
Numer telefonu:
Opis przetwarzania danych prowadzonego w ramach działania sklepu internetowego
Niniejszy dokument zawiera wszystkie istotne informacje dotyczące zarządzania danymi w związku z działaniem sklepu internetowego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem Unii Europejskiej o ochronie danych 2016/679 (zwanym dalej: rozporządzeniem, RODO) i ustawą CXII z 2011 r. (zwaną dalej: Infotv.).
Informacje o korzystaniu z plików cookie
Co to jest ciasteczko?
Administrator danych używa tak zwanych plików cookie podczas odwiedzania strony internetowej. Plik cookie to zestaw liter i cyfr, które nasza witryna internetowa wysyła do przeglądarki użytkownika w celu zapisania określonych ustawień, ułatwienia korzystania z naszej witryny internetowej i pomocy w gromadzeniu odpowiednich informacji statystycznych o naszych odwiedzających.
Niektóre pliki cookie nie zawierają żadnych danych osobowych i nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji indywidualnego użytkownika, ale niektóre z nich zawierają unikalny identyfikator - tajny, losowo generowany ciąg liczb - który jest przechowywany na urządzeniu użytkownika, zapewniając w ten sposób jego identyfikację. Czas trwania każdego pliku cookie jest opisany w odpowiednim opisie każdego pliku cookie.
Tło prawne i podstawa prawna plików cookie:
Rozróżniamy trzy rodzaje plików cookie: pliki cookie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Witryny, pliki cookie do celów statystycznych oraz pliki cookie do celów marketingowych.
Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda użytkownika zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia w przypadku plików cookie do celów statystycznych i marketingowych oraz uzasadniony interes użytkownika zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia w przypadku plików cookie niezbędnych do funkcjonowania Witryny.
Główne funkcje plików cookie używanych przez witrynę: pliki cookie niezbędne do funkcjonowania witryny:
Jeśli użytkownik nie zaakceptuje korzystania z tych plików cookie, niektóre funkcje mogą być dla niego niedostępne.
Niezbędne pliki cookie: te pliki cookie są niezbędne do korzystania z witryny i umożliwiają korzystanie z jej podstawowych funkcji. Bez nich wiele funkcji witryny nie będzie dostępnych dla użytkownika. Okres ważności tego rodzaju plików cookie jest ograniczony do czasu trwania sesji.
Sesyjny plik cookie: te pliki cookie przechowują lokalizację odwiedzającego, język przeglądarki, walutę płatności, a ich żywotność trwa do zamknięcia przeglądarki lub maksymalnie przez 2 godziny.
Pliki cookie dotyczące treści zatwierdzonych pod względem wieku: te pliki cookie rejestrują fakt, że treści zatwierdzone pod względem wieku zostały zatwierdzone, a osoba, której dane dotyczą, ma ukończone 18 lat, i działają do momentu zamknięcia przeglądarki.
Plik cookie dotyczący polecanych produktów: funkcja "poleć znajomemu" rejestruje listę produktów, które chcesz polecić. Jego żywotność wynosi 60 dni.
Wersja mobilna, plik cookie projektu: wykrywa urządzenie, z którego korzysta odwiedzający i przełącza się na pełny widok na urządzeniach mobilnych. Dożywotni 365 dni.
Plik cookie akceptacji: po wejściu na stronę użytkownik zostanie poproszony o zaakceptowanie oświadczenia o plikach cookie w oknie ostrzegawczym. Jego żywotność wynosi 365 dni.
Wylogowujący plik cookie nr 2: Opcja nr 2 spowoduje wylogowanie użytkownika po 90 dniach. Jego żywotność wynosi 90 dni.
Backend ID cookie: identyfikator serwera backend obsługującego witrynę. Ten plik cookie identyfikuje plik cookie po stronie serwera.
Pliki cookie Barion Pixel Barion Payment Zrt. wykorzystuje pliki cookie (ba_vid, ba_vid.xxx i ba_sid) w celu zapobiegania oszustwom podczas korzystania z rozwiązania płatniczego Barion, a te pliki cookie przetwarzają również dane osobowe (profil). Celem pliku cookie ba_vid, zgodnie z informacją o plikach cookie Barion, jest wykrywanie oszustw związanych z kartami kredytowymi na podstawie cyfrowego odcisku palca esco z i nawyków klienta . Korzystanie z pliku cookie jest niezbędne do wykrywania oszustów. Celem pliku cookie ba_vid.xxx, zgodnie z Informacją o plikach cookie Barion, jest wykrywanie oszustw związanych z kartami kredytowymi na podstawie cyfrowego odcisku palca i nawyków bo esco z używanych przez Klienta. Plik cookie umożliwia Barion Zrt. porównanie cyfrowego odcisku palca klienta i sposobu korzystania z witryny przez klienta. Dane te są gromadzone przez : ba_vid, identyfikator użytkownika, który jest skrótem skompilowanym z właściwości bo ngészo o s, pierwsza , bieżąca i ostatnia wizyta znacznik czasu strony internetowej, bieżący identyfikator sesji, zezwolenie na pliki cookie stron trzecich.Celem pliku cookie ba_sid, zgodnie z informacją o plikach cookie Barion, jest wykrywanie oszustw związanych z kartami kredytowymi na podstawie cyfrowego odcisku palca i nawyków esco ng Klienta. Plik cookie zapewnia możliwość identyfikacji sesji za pośrednictwem stron internetowych Barion Zrt. Pliki cookie ba_vid i ba_vid.xxx mają czas przechowywania 1,5 roku od ostatniej aktualizacji, plik cookie ba_sid ma czas przechowywania 30 minut. Dane są przechowywane przez Barion Zrt. Informacja o plikach cookie Barion jest dostępna tutaj: https://www.barion.com/hu/suti-tajekoztato/
Pliki cookie do celów statystycznych:
Plik cookie Google Analytics: Google Analytics to narzędzie analityczne Google, które pomaga właścicielom witryn i aplikacji uzyskać dokładniejszy obraz aktywności odwiedzających. Usługa może wykorzystywać pliki cookie do zbierania informacji i raportowania statystyk dotyczących korzystania z witryny bez indywidualnego identyfikowania odwiedzających Google. Głównym plikiem cookie używanym przez Google Analytics jest plik cookie "ga". Oprócz generowania raportów ze statystyk użytkowania witryny, Google Analytics, wraz z niektórymi reklamowymi plikami cookie opisanymi powyżej, może być również wykorzystywany do wyświetlania bardziej trafnych reklam w produktach Google (takich jak wyszukiwarka Google) i w Internecie.
Pliki cookie poprawiające komfort użytkowania: te pliki cookie gromadzą informacje na temat korzystania z witryny przez użytkownika, takie jak najczęściej odwiedzane strony lub komunikaty o błędach otrzymywane z witryny. Te pliki cookie nie gromadzą żadnych informacji identyfikujących odwiedzającego, tj. są całkowicie ogólne i anonimowe. Używamy dostarczanych przez nie informacji w celu poprawy wydajności strony internetowej. Czas życia tego rodzaju plików cookie jest ograniczony do czasu trwania sesji.
Pliki cookie odsyłające: rejestrują zewnętrzną stronę, z której odwiedzający wszedł na witrynę. Ich żywotność trwa do momentu zamknięcia przeglądarki.
Ostatnio oglądany plik cookie produktu: rejestruje produkty ostatnio oglądane przez odwiedzającego. Ich żywotność wynosi 60 dni.
Plik cookie ostatnio oglądanej kategorii: naprawia ostatnio oglądaną kategorię. Ostatnio odwiedzane.
Plik cookie koszyka: rejestruje produkty umieszczone w koszyku. Służy do przechowywania plików cookie.
Plik cookie inteligentnej oferty: rejestruje warunki, na jakich wyświetlane są inteligentne oferty (np. czy odwiedzający był wcześniej na stronie, czy złożył zamówienie).
Pliki cookie do celów marketingowych:
Plik cookie Google Adwords Gdy ktoś odwiedza naszą witrynę, identyfikator pliku cookie odwiedzającego jest dodawany do naszej listy remarketingowej. Google wykorzystuje pliki cookie - takie jak pliki cookie NID i SID - do personalizowania reklam wyświetlanych w produktach Google, takich jak wyszukiwarka Google. Używa takich plików cookie na przykład do zapamiętywania ostatnich wyszukiwań, poprzednich interakcji z reklamami poszczególnych reklamodawców lub wyników wyszukiwania oraz wizyt w witrynach reklamodawców. Funkcja śledzenia konwersji AdWords wykorzystuje pliki cookie. Aby śledzić sprzedaż reklam i inne konwersje, pliki cookie są zapisywane na komputerze użytkownika po kliknięciu reklamy. Niektóre typowe zastosowania plików cookie obejmują: wybieranie reklam na podstawie tego, co jest istotne dla danego użytkownika, ulepszanie raportowania wydajności kampanii i unikanie wyświetlania reklam, które użytkownik już oglądał.
Remarketingowe pliki cookie: mogą być wyświetlane poprzednim odwiedzającym lub użytkownikom podczas przeglądania innych witryn w sieci reklamowej Google lub wyszukiwania terminów związanych z produktami lub usługami użytkownika.
Piksel Facebooka (plik cookie Facebooka) Piksel Facebooka to kod, który umożliwia witrynie raportowanie konwersji, tworzenie odbiorców i dostarczanie właścicielowi witryny szczegółowych analiz dotyczących sposobu korzystania z witryny przez odwiedzających. Piksel Facebooka służy do wyświetlania spersonalizowanych ofert i reklam odwiedzającym witrynę w interfejsie Facebooka. Politykę prywatności Facebooka można przeczytać tutaj: https://www.facebook.com/privacy/explanation
Aby uzyskać więcej informacji na temat usuwania plików cookie, skorzystaj z poniższych linków:
Internet Explorer: http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/delete-manage-cookies#ie=ie-11 Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer
Mozilla: https://support.mozilla.org/hu/kb/weboldalak-altal-elhelyezett-sutik-torlese-szamito
Safari: https://support.apple.com/guide/safari/manage-cookies-and-website-data-sfri11471/mac Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647
Edge: https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4027947/microsoft-edge-delete-cookies
Dane przetwarzane do celów zawierania i realizacji umów
Może istnieć więcej niż jedna operacja przetwarzania do celów zawierania umów i ich realizacji. Należy pamiętać, że przetwarzanie danych w związku z rozpatrywaniem reklamacji i zarządzaniem gwarancjami będzie miało miejsce tylko wtedy, gdy użytkownik skorzysta z jednego z tych praw.
Jeśli użytkownik nie dokonuje zakupu za pośrednictwem sklepu internetowego, ale odwiedza sklep internetowy, przetwarzanie marketingowe może mieć zastosowanie do użytkownika, jeśli udzieli nam zgody na cele marketingowe.
Więcej szczegółów na temat przetwarzania danych do celów zawierania i realizacji umów:
Kontakt
Na przykład, jeśli użytkownik skontaktuje się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej, formularza kontaktowego lub telefonu z pytaniem dotyczącym produktu
- Wcześniejszy kontakt z nami nie jest obowiązkowy, możesz złożyć zamówienie w sklepie internetowym w dowolnym momencie bez konieczności kontaktowania się z nami.
Przetwarzane dane
Informacje podane przez użytkownika podczas kontaktu z nami.
Czas trwania przetwarzania
Dane będą przetwarzane tylko do momentu zakończenia kontaktu.
Podstawa prawna przetwarzania
Twoja dobrowolna zgoda, której udzielasz administratorowi danych, kontaktując się z nami. [Przetwarzanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia]
Przetwarzanie zamówienia
Przetwarzanie zamówień wymaga czynności przetwarzania danych w celu realizacji umowy.
Przetwarzane dane
W trakcie przetwarzania Administrator danych przetwarza imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, cechy zakupionego produktu, numer zamówienia i datę zakupu.
Jeśli użytkownik złożył zamówienie w sklepie internetowym, przetwarzanie i udostępnianie danych jest niezbędne do wykonania umowy.
Czas trwania przetwarzania
Dane będą przetwarzane przez 5 lat zgodnie z okresem przedawnienia cywilnoprawnego.
Podstawa prawna przetwarzania
Wykonanie umowy. [Przetwarzanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) Rozporządzenia]
Wystawienie faktury
Przetwarzanie danych odbywa się w celu wystawiania faktur zgodnie z przepisami prawa oraz w celu realizacji obowiązku przechowywania dokumentacji księgowej. Zgodnie z art. 169 (1) do (2) ustawy podatkowej, firmy są zobowiązane do przechowywania dokumentów księgowych, które bezpośrednio i pośrednio wspierają rachunkowość.
Przetwarzane dane
Imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu.
Czas trwania przetwarzania
Wystawione faktury muszą być przechowywane przez 8 lat od daty wystawienia faktury, zgodnie z art. 169 (2) ustawy państwowej.
Podstawa prawna przetwarzania
Zgodnie z sekcją 159 (1) ustawy CXXVII z 2007 r. o podatku od wartości dodanej, wystawienie faktury jest obowiązkowe i musi być przechowywane przez 8 lat zgodnie z sekcją 169 (2) ustawy C z 2000 r. o rachunkowości [zarządzanie danymi zgodnie z art. 6 (1) (c) rozporządzenia].
Przetwarzanie danych związanych z transportem towarów
Przetwarzanie danych odbywa się w celu dostarczenia zamówionego produktu.
Przetwarzane dane
Imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu.
Czas trwania przetwarzania
Administrator danych będzie przetwarzał dane przez okres dostawy zamówionych towarów.
Podstawa prawna przetwarzania
Wykonanie umowy [przetwarzanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) rozporządzenia].
Odbiorcy i podmioty przetwarzające dane związane z transportem towarów
Nazwa odbiorcy: GLS General Logistics Systems Hungary Csomag-Logisztikai Kft.
Adres odbiorcy: 2351 Alsónémedi, GLS Európa u. 2.
Numer telefonu odbiorcy: 06-29-88-67-00
Adres e-mail odbiorcy: info@gls-hungary.com
Strona internetowa adresata: https://gls-group.eu/HU/hu/home
Firma kurierska będzie pomagać w dostawie zamówionych towarów na podstawie umowy z Administratorem danych. Firma kurierska będzie przetwarzać otrzymane dane osobowe zgodnie z polityką prywatności dostępną na jej stronie internetowej.
Przetwarzanie danych do celów marketingowych
Przetwarzanie danych w związku z wysyłką newslettera
Przetwarzanie danych odbywa się w celu wysyłania newsletterów.
Przetwarzane dane
Imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu.
Czas trwania przetwarzania
Do czasu wycofania zgody przez osobę, której dane dotyczą.
Podstawa prawna przetwarzania
Twoja dobrowolna zgoda, której udzielasz administratorowi danych poprzez subskrypcję newslettera [przetwarzanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia].
Przetwarzanie danych związanych z wysyłaniem i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam
Przetwarzanie odbywa się w celu wysyłania treści reklamowych odpowiadających zainteresowaniom osoby, której dane dotyczą.
Przetwarzane dane
Imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu.
Czas trwania przetwarzania
Do momentu wycofania zgody.
Podstawa prawna przetwarzania
Twoja konkretna i dobrowolna zgoda udzielona Administratorowi w momencie zbierania danych [przetwarzanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia].
Remarketing
Zarządzanie danymi w ramach działań remarketingowych odbywa się za pomocą plików cookie.
Przetwarzane dane
Dane przetwarzane przez pliki cookie zgodnie z definicją zawartą w informacji o plikach cookie.
Czas trwania przetwarzania
Aby uzyskać więcej informacji na temat okresu przechowywania danych w plikach cookie, kliknij tutaj:
Ogólne informacje o plikach cookie Google: https://www.google.com/policies/technologies/types/
Broszura Google Analitycs: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage?hl=hu
Informacje na Facebooku: https://www.facebook.com/ads/preferences/?entry_product=ad_settings_screen
Podstawa prawna przetwarzania
Twoja dobrowolna zgoda, której udzielasz administratorowi danych, korzystając ze strony internetowej [przetwarzanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia].
Inne przetwarzanie danych
Jeśli Administrator Danych zamierza prowadzić dalsze przetwarzanie, powinien uprzednio poinformować o istotnych okolicznościach przetwarzania (podstawa prawna i podstawa prawna przetwarzania, cel przetwarzania, zakres przetwarzanych danych, czas trwania przetwarzania).
Odbiorcy danych osobowych
Przetwarzanie w celu przechowywania danych osobowych
Nazwa podmiotu przetwarzającego dane: UNAS Online Kft.
Dane kontaktowe podmiotu przetwarzającego dane:
Numer telefonu:
Adres e-mail: unas@unas.hu
Siedziba główna: 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
Strona internetowa: unas.hu
Podmiot przetwarzający przechowuje dane osobowe na podstawie umowy z Administratorem danych. Nie jest uprawniony do dostępu do danych osobowych.
Czynności przetwarzania danych związane z wysyłaniem newsletterów
Nazwa firmy obsługującej system mailingowy: UNAS Online Kft.
Firma obsługująca system mailingowy znajduje się pod adresem 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
Numer telefonu firmy obsługującej system mailingowy:
Adres e-mail firmy obsługującej system mailingowy: unas@unas.hu
Strona internetowa firmy obsługującej system mailingowy: unas.hu
Przetwarzający dane przyczynia się do wysyłania newsletterów na podstawie umowy z Administratorem danych. W tym celu Przetwarzający dane przetwarza imię i nazwisko oraz adres e-mail osoby, której dane dotyczą, w zakresie niezbędnym do wysyłania newslettera.
Zarządzanie danymi księgowymi
Nazwa podmiotu przetwarzającego dane: AN-TI ADÓ Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Podmiot przetwarzający dane znajduje się pod adresem 4400 Nyíregyháza, Ferenc körút 31. 1. piętro. 4.
Numer telefonu podmiotu przetwarzającego dane: +36706129595
Adres e-mail podmiotu przetwarzającego dane: anita.sneider@gmail.com
Strona internetowa podmiotu przetwarzającego dane:
Podmiot przetwarzający dane pomaga w księgowaniu faktur na podstawie pisemnej umowy z administratorem danych. W tym celu Przetwarzający przetwarza imię i nazwisko oraz adres osoby, której dane dotyczą, w zakresie niezbędnym do ewidencji księgowej, przez okres wynikający z art. 169 ust. 2 ustawy, a następnie niezwłocznie je usuwa.
Przetwarzanie danych związanych z fakturowaniem
Nazwa podmiotu przetwarzającego dane to Billingo Technologies Zrt.
Siedziba podmiotu przetwarzającego dane znajduje się pod adresem 1133 Budapest, Árbóc utca 6, III. piętro
Numer telefonu podmiotu przetwarzającego dane: +3615009491
Adres e-mail podmiotu przetwarzającego dane: hello@billingo.hu
Strona internetowa podmiotu przetwarzającego dane: https://www.billingo.hu/
Podmiot przetwarzający przyczynia się do rejestrowania dokumentów księgowych na podstawie umowy z administratorem danych. W tym celu Przetwarzający przetwarza imię i nazwisko oraz adres osoby, której dane dotyczą, w zakresie niezbędnym do ewidencji księgowej, przez okres wynikający z art. 169 ust. 2 ustawy, a następnie je usuwa.
Przetwarzanie danych związanych z działaniem systemu CRM
Nazwa podmiotu przetwarzającego dane: UNAS Online Kft.
Podmiot przetwarzający dane znajduje się pod adresem 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
Numer telefonu podmiotu przetwarzającego dane:
Adres e-mail podmiotu przetwarzającego dane: unas@unas.hu
Strona internetowa podmiotu przetwarzającego dane: unas.hu
Przetwarzający dane przyczynia się do rejestracji zamówień na podstawie umowy z Administratorem danych. W tym celu Przetwarzający dane przetwarza imię i nazwisko, adres, numer telefonu, liczbę i datę zamówień osoby, której dane dotyczą, w okresie przedawnienia wynikającym z prawa cywilnego.
Niezawodny program sklepu
W celu obsługi programu Reliable Shop firmy www.arukereso.hu (Online Comparison Shopping Kft. 1074 Budapest, Rákóczi út 70-72., numer podatkowy: 24868291-2-42, numer rejestracyjny firmy: 01-09-186759), adres e-mail klienta i nazwa zakupionego towaru zostaną przesłane do arukereso.hu po dokonaniu zakupu. Celem przekazywania danych jest żądanie i wyświetlanie opinii klientów. Przekazane w ten sposób dane osobowe będą przetwarzane przez Online Comparison Shopping Ltd. zgodnie z Polityką prywatności i ochrony danych www.arukereso.hu. Administratorem danych przekazywanych w tym kontekście jest Online Comparison Shopping Ltd..
Prawa użytkownika związane z przetwarzaniem jego danych
W okresie przetwarzania użytkownikowi przysługują następujące prawa wynikające z rozporządzenia:
prawo do wycofania zgody
prawo dostępu do danych osobowych i prawo do sprostowania informacji związanych z przetwarzaniem danych
ograniczenie przetwarzania, prawo do usunięcia danych, prawo do sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych.
Jeśli chcesz skorzystać ze swoich praw, będzie to wymagało Twojej identyfikacji, a Administrator danych będzie musiał się z Tobą skontaktować. W związku z tym, aby zidentyfikować użytkownika, konieczne będzie podanie danych osobowych (ale identyfikacja będzie oparta wyłącznie na danych, które Administrator już posiada na jego temat), a skargi dotyczące przetwarzania będą dostępne na koncie e-mail Administratora przez okres określony w niniejszym powiadomieniu w odniesieniu do skarg. Jeśli byłeś naszym klientem i chciałbyś zostać zidentyfikowany do celów rozpatrywania reklamacji lub obsługi gwarancji, prosimy również o podanie identyfikatora zamówienia w celu identyfikacji. Możemy go użyć do identyfikacji użytkownika jako klienta.
Administrator danych odpowiada na skargi dotyczące przetwarzania danych najpóźniej w ciągu 30 dni.
Prawo do wycofania zgody
Użytkownik ma prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie, w którym to przypadku dane zostaną usunięte z naszych systemów. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niezrealizowanego zamówienia wycofanie zgody może skutkować niemożnością realizacji zamówienia. Ponadto, jeśli zakup został już dokonany, możemy nie być w stanie usunąć danych rozliczeniowych z naszych systemów zgodnie z przepisami o rachunkowości, a jeśli masz wobec nas dług, możemy przetwarzać Twoje dane w przypadku wycofania zgody na podstawie uzasadnionego interesu w odzyskaniu długu.
Dostęp do danych osobowych
Użytkownik ma prawo do otrzymania od administratora danych informacji zwrotnej na temat tego, czy jego dane osobowe są przetwarzane, a jeśli są przetwarzane, ma prawo do:
mieć dostęp do przetwarzanych danych osobowych; oraz
następujące informacje dostarczane przez Administratora Danych: cele przetwarzania;
kategorie danych osobowych przetwarzanych na temat użytkownika;
informacje o odbiorcach lub kategoriach odbiorców, którym dane osobowe zostały lub zostaną ujawnione przez Administratora;
przewidywany okres przechowywania danych osobowych lub, jeśli nie jest to możliwe, kryteria ustalania tego okresu;
prawo do żądania od Administratora sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych dotyczących użytkownika oraz do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania takich danych osobowych, gdy przetwarzanie odbywa się na podstawie prawnie uzasadnionych interesów;
prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego;
jeśli dane nie zostały zebrane od użytkownika, wszelkie dostępne informacje o ich źródle;
fakt zautomatyzowanego podejmowania decyzji (w przypadku stosowania takiego procesu), w tym profilowania, oraz, przynajmniej w tych przypadkach, jasne informacje na temat zastosowanej logiki oraz znaczenia i prawdopodobnych konsekwencji takiego przetwarzania dla użytkownika.
Celem skorzystania z tego prawa może być ustalenie i zweryfikowanie legalności przetwarzania, a zatem w przypadku powtarzających się wniosków o udzielenie informacji Administrator Danych może naliczyć rozsądną rekompensatę za udzielenie informacji.
Dostęp do danych osobowych jest zapewniany przez Administratora Danych poprzez przesłanie użytkownikowi pocztą elektroniczną danych osobowych i informacji przetwarzanych po zidentyfikowaniu użytkownika. Jeśli użytkownik jest zarejestrowany, zapewnimy mu dostęp, aby mógł przeglądać i weryfikować przetwarzane przez nas dane osobowe, logując się na swoje konto.
We wniosku należy wskazać, czy użytkownik chce uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, czy też chce uzyskać informacje na temat zarządzania danymi.
Prawo do sprostowania
Użytkownik ma prawo do niezwłocznego poprawienia niedokładnych danych osobowych dotyczących jego osoby przez Administratora Danych na żądanie użytkownika.
dane.
Prawo do ograniczenia przetwarzania
Użytkownik ma prawo zażądać od Administratora ograniczenia przetwarzania na jego żądanie, jeśli spełniony jest jeden z poniższych warunków:
Użytkownik kwestionuje prawidłowość danych osobowych, w którym to przypadku ograniczenie ma zastosowanie przez okres umożliwiający Administratorowi weryfikację prawidłowości danych osobowych; jeżeli prawidłowość można ustalić natychmiast, ograniczenie nie zostanie nałożone;
przetwarzanie jest niezgodne z prawem, ale użytkownik sprzeciwia się usunięciu danych z jakiegokolwiek powodu (na przykład dlatego, że dane są dla niego ważne do celów dochodzenia roszczeń prawnych) i nie żąda usunięcia danych, ale zamiast tego żąda ograniczenia ich wykorzystania;
Administrator nie potrzebuje już danych osobowych do celów, w których są przetwarzane, ale użytkownik potrzebuje ich do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń; lub
Użytkownik sprzeciwił się przetwarzaniu, ale Administrator Danych może mieć również uzasadniony interes w przetwarzaniu, w którym to przypadku, do czasu ustalenia, czy uzasadnione powody Administratora Danych przeważają nad uzasadnionymi powodami użytkownika, przetwarzanie zostanie ograniczone.
Jeżeli przetwarzanie jest ograniczone, takie dane osobowe, z wyjątkiem przechowywania, mogą być przetwarzane wyłącznie za zgodą osoby, której dane dotyczą, lub w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń, lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważny interes publiczny Unii lub państwa członkowskiego.
Administrator danych poinformuje użytkownika z wyprzedzeniem (co najmniej 3 dni robocze przed zniesieniem ograniczenia) o zniesieniu ograniczenia.
Prawo do usunięcia danych - prawo do bycia zapomnianym
Użytkownik ma prawo zażądać od Administratora danych usunięcia dotyczących go danych osobowych bez zbędnej zwłoki, jeżeli zachodzi jedna z poniższych okoliczności:
dane osobowe nie są już niezbędne do celów, dla których zostały zebrane lub w inny sposób przetwarzane przez Administratora;
Użytkownik wycofuje swoją zgodę i nie ma innej podstawy prawnej do przetwarzania danych;
Użytkownik sprzeciwia się przetwarzaniu w oparciu o uzasadniony interes i nie ma nadrzędnej uzasadnionej podstawy (tj. uzasadnionego interesu) przetwarzania,
dane osobowe były przetwarzane przez Administratora niezgodnie z prawem, co zostało stwierdzone na podstawie skargi,
dane osobowe muszą zostać usunięte w celu wywiązania się z obowiązku prawnego wynikającego z prawa Unii lub prawa państwa członkowskiego mającego zastosowanie do Administratora danych.
Jeśli Administrator Danych ujawnił dane osobowe użytkownika z jakiegokolwiek zgodnego z prawem powodu i jest zobowiązany do ich usunięcia z któregokolwiek z powodów określonych powyżej, podejmie uzasadnione kroki, w tym środki techniczne, biorąc pod uwagę dostępną technologię i koszt wdrożenia, w celu poinformowania innych administratorów danych, że użytkownik zażądał usunięcia linków do przedmiotowych danych osobowych lub ich kopii.
Usunięcie danych nie ma zastosowania, gdy przetwarzanie jest konieczne:
do korzystania z prawa do wolności wypowiedzi i informacji;
w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z prawa Unii lub prawa państwa członkowskiego, które nakłada na administratora obowiązek przetwarzania danych osobowych (np. przetwarzanie w kontekście fakturowania, gdy przechowywanie faktury jest wymagane przez prawo) lub w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi;
wnoszenia, egzekwowania lub obrony roszczeń prawnych (np. jeśli Administrator Danych ma roszczenie wobec użytkownika i jeszcze go nie uregulował lub jeśli skarga konsumencka lub skarga dotycząca zarządzania danymi jest w toku).
Prawo do sprzeciwu
Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw - z przyczyn związanych z jego szczególną sytuacją - wobec przetwarzania jego danych osobowych opartego na prawnie uzasadnionym interesie. W takim przypadku Administratorowi nie wolno już przetwarzać danych osobowych, chyba że wykaże on istnienie ważnych prawnie uzasadnionych podstaw do przetwarzania, nadrzędnych wobec interesów, praw i wolności użytkownika, lub podstaw do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
Jeśli dane osobowe są przetwarzane do celów marketingu bezpośredniego, użytkownik ma prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania dotyczących go danych osobowych do takich celów, w tym profilowania, jeśli jest ono związane z marketingiem bezpośrednim. Jeśli użytkownik sprzeciwi się przetwarzaniu jego danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego, jego dane osobowe nie będą już przetwarzane do tych celów.
Prawo do przenoszenia
Jeśli przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany lub jeśli przetwarzanie odbywa się na podstawie dobrowolnej zgody użytkownika, użytkownik ma prawo zażądać od Administratora Danych otrzymania danych przekazanych Administratorowi Danych, które Administrator Danych udostępni użytkownikowi w formacie xml, JSON lub csv, a jeśli jest to technicznie wykonalne, użytkownik może zażądać od Administratora Danych przekazania danych w tym formacie innemu administratorowi danych.
Zautomatyzowane podejmowanie decyzji
Użytkownik ma prawo do tego, by nie podlegać decyzji opartej wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu (w tym profilowaniu), która wywoływałaby wobec niego skutki prawne lub w podobny sposób istotnie na niego wpływała. W takich przypadkach administrator musi podjąć odpowiednie środki w celu ochrony praw, wolności i prawnie uzasadnionych interesów osoby, której dane dotyczą, w tym co najmniej prawa do uzyskania interwencji ludzkiej ze strony administratora, do wyrażenia własnego stanowiska i do wniesienia sprzeciwu wobec decyzji.
Powyższe nie ma zastosowania, jeśli decyzja:
niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy między użytkownikiem a Administratorem danych;
jest dozwolone przez prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego mające zastosowanie do administratora, które określa również odpowiednie środki ochrony praw i wolności oraz uzasadnionych interesów użytkownika; lub
opiera się na wyraźnej zgodzie użytkownika.
Rejestracja w rejestrze ochrony danych
Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Administrator Danych był zobowiązany do zgłaszania niektórych czynności przetwarzania danych do rejestru ochrony danych. Obowiązek zgłoszenia ustał z dniem 25 maja 2018 r.
Środki bezpieczeństwa danych
Administrator danych oświadcza, że wdrożył odpowiednie środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych osobowych przed nieuprawnionym dostępem, zmianą, ujawnieniem, przekazaniem, ujawnieniem, usunięciem lub zniszczeniem, przypadkowym zniszczeniem lub przypadkowym uszkodzeniem oraz niedostępnością wynikającą ze zmian w stosowanej technologii.
Administrator Danych dołoży wszelkich starań, w ramach swoich możliwości organizacyjnych i technicznych, aby zapewnić, że
Podmioty przetwarzające dane powinny również stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa danych podczas pracy z danymi osobowymi użytkownika.
Dostępne środki zaradcze
Jeśli użytkownik uważa, że administrator danych naruszył przepisy prawa dotyczące przetwarzania danych lub nie zastosował się do żądania, może wszcząć postępowanie wyjaśniające w Krajowym Urzędzie Ochrony Danych i Wolności Informacji w celu zakończenia domniemanego niezgodnego z prawem przetwarzania danych (adres pocztowy: 1363 Budapest, Pf. 9., e-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu, numery telefonów: +36 (30) 683-5969 +36 (30) 549-6838; +36 (1) 391 1400).
Użytkownik jest również informowany, że może wnieść powództwo cywilne przeciwko Administratorowi Danych do sądu w przypadku naruszenia przepisów prawnych dotyczących przetwarzania danych lub jeśli Administrator Danych nie zastosował się do żądania.
Zmiany w Informacji o polityce prywatności
Administrator danych zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszej Informacji o ochronie prywatności w sposób, który nie wpływa na cel i podstawę prawną przetwarzania. Korzystając ze strony internetowej po wejściu w życie zmiany, użytkownik akceptuje zmienioną informację o ochronie prywatności.
Jeśli Administrator Danych zamierza dalej przetwarzać zebrane dane w celach innych niż te, dla których zostały one zebrane, Administrator Danych poinformuje użytkownika o celach przetwarzania i następujących informacjach przed dalszym przetwarzaniem:
okres przechowywania danych osobowych lub, jeśli nie jest to możliwe, kryteria ustalania tego okresu;
prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych dotyczących użytkownika, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz, w przypadku przetwarzania opartego na prawnie uzasadnionym interesie, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, a także, w przypadku przetwarzania opartego na zgodzie lub stosunku umownym, prawo do żądania przeniesienia danych;
w przypadku przetwarzania danych na podstawie zgody, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego;
czy podanie danych osobowych opiera się na obowiązku prawnym lub umownym lub jest warunkiem wstępnym zawarcia umowy, czy użytkownik jest zobowiązany do podania danych osobowych oraz możliwe konsekwencje niepodania danych;
fakt zautomatyzowanego podejmowania decyzji (w przypadku stosowania takiego procesu), w tym profilowania, oraz, przynajmniej w tych przypadkach, jasne informacje o zastosowanej logice oraz znaczeniu i prawdopodobnych konsekwencjach takiego przetwarzania dla użytkownika.
Przetwarzanie może rozpocząć się dopiero po tym, jeśli podstawą prawną przetwarzania jest zgoda, a użytkownik musi wyrazić zgodę oprócz informacji.